Yanıcı Tozlar, bazı endüstriyel alanlarda bilinen bir tehlikedir. Tozu potansiyel bir tehlike olarak kabul etmek ve mevcut riskleri azaltmak için gerekli adımları atmak, tesisinizin güvenliği için kritik öneme sahiptir. Son güncellenen  NFPA® 652: Yanıcı Tozun Temelleri Standardıyanıcı toz tehlikelerini ele almak ve tesisinizde bir toz tehlikesi analizi (DHA) yapmak için yararlı bir kaynaktır .

ABD’de toz yangın riski  veya belirli sektörlerde on yıllardır patlamalar kabul edilmiştir. Yeni teknolojilerin, süreçlerin ve tüm endüstrilerin büyümesiyle birlikte, yanıcı toz tehlikeleri konusunda farkındalık son yıllarda kesinlikle artmıştır. 2007 yılında, OHSA bu konuyu vurguladı, ulusal bir vurgu programı (NEP) aracılığıyla denetimleri teşvik etti ve farkındalığı yaydı. OSHA, 2008 başlarında 14 işçiyi öldüren bir şeker rafinerisinde yıkıcı bir olayı takiben yanıcı toz tehlikelerine odaklanmıştı. Buna karşılık olarak, OSHA, NEP’yi güncelleyerek 64 endüstri tipini hedefledi. NEP’nin bu sürümü, 29 CFR 1910’daki maddeleri ve yanıcı tozları üreten veya işleyen tesislerde alıntı yapmak için uygulanabilecek İSG Kanununun 5 (a) (1) no’lu bölümünü (ayrıca bilinen ve Genel Görev Maddesi) tanımlamıştır. OSHA, 2017 yılında gündeminden belirli bir yanıcı toz standardı oluşturma çabasını kaldırırken, NEP, OSHA’nın tozla ilgili para cezaları vermesi için bir yöntem olmaya devam ediyor. Yalnızca 2017’de, OSHA yanıcı toz güvenliğini hedef almak için 422 denetim gerçekleştirmiştir.

Elektrikli ekipman, yanıcı toz ortamlarda bilinen bir ateşleme kaynağıdır. Kıvılcım ve ark tehlikeleri, sıcak yüzeyler ve diğer elektriksel arızalar, uygun şekilde kullanılmazsa, yanıcı toz ortamlarda elektrikli ekipman için önemli bir risk oluşturan ateşleme kaynakları oluşturur. Güvenli çalışma için uygun tasarım ve ekipman kullanımı gereklidir. Pepperl + Fuchs, tehlikeli alanlarda kullanım için ekipman sektöründe bir endüstri lideridir ve yanıcı toz alanlarda güvenli kullanım için özel olarak tasarlanmış geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ek olarak, Çözüm Mühendislik Merkezimiz (SEC), benzersiz gereksinimlerinizi karşılayan çözümleri özelleştirmek için sizinle birlikte çalışabilir. BEBCO EPS® 7500 Serisi Tip Z ve Ex PZC’yi boşaltma ve basınçlandırma sistemi uzun ürün listemizdeki en yeni yeniliklerden biridir. Zone 22, Class II ve Class III bölgeleri için sertifikalı olan bu ürün, hem yerel hem de küresel olarak, yanıcı tozlu alanlarda çok çeşitli ekipmanları korumak için kullanılabilir.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.