Weidmüller, voltaj test cihaz yelpazesini yeniledi. Yeni iki kutuplu voltaj test cihazları daha da küçüktür ve birçok yeni fonksiyon sunar. Elbette en son DIN EN 61243-3: 2015-08 ve IEC 61243-3: 2014 standartlarına uygundurlar. VT iki kutuplu gerilim test cihazları – VT Master, VT Combi Pro ve VT Digi Pro – her cihaz için 1.000 V AC / DC’ye kadar bir ölçüm aralığı, direnç ölçümü ve genişletilmiş CAT IV – 600 V gibi yeni özellikler sunar.

İki kutuplu voltaj test cihazı, bir elektrikçinin standart ekipmanının bir parçasını oluşturur. Her duruma uyar ve hızlı ve kolay test için her zaman kullanılabilir. Fakat açıkça, modern bir gerilim test cihazı bundan daha fazlasını da yapabilir. Bu tür güvenli ve güvenilir araçlar, özellikle yaygın temaslı bir kurulumda, gevşek kontaklar veya kısa devreler gibi arıza nedenlerinin hızla izlenebildiği endüstriyel tesis sektöründe talep görmektedir. Weidmüller‘den gelen iki kutuplu voltaj test cihazları, paneldeki voltaj yokluğu, süreklilik, dönen alanlar veya frekans gibi tüm temel fonksiyonları kontrol etmek için kullanılabilir. Bu, bu cihazları düşük voltaj aralığındaki her uygulama için profesyonel araçlar olarak nitelendirir. DIN EN 61243-3: 2015-08 ve IEC 61243-3: 2014 yeni standartlarına uygun olarak onaylanmıştır.

Weidmüller’in gerilim test cihazları çok çeşitli test seçenekleri sunar. Gerilim ve süreklilik görsel ve akustik olarak bildirilir. Sesli uyarı işlevi, örneğin elverişsiz bir şekilde yerleştirilmiş bir temas noktasında bir gözü tutmak için, elektrikçinin başka bir yere bakması gerektiğinde kullanımı kolaylaştırır. Optik sinyalizasyon için, cihazlarda parlak LED‘ler veya bir ekran bulunur. Ayrıca, soketlerin hızlı bir şekilde test edilmesi için pratik bir elle kullanım da vardır: Ölçüm probları, soket testi için manyetik veya mekanik olarak doğru ayırmada bir arada kilitlenebilir. Ek olarak, soketlerin hassas şekilde temas etmesi için daha kalın vidalı ölçüm probları vardır.

Diğer birçok avantaj, voltajın, DC‘nin veya AC‘nin yanı sıra otomatik polaritenin tespiti gibi test cihazlarını birbirinden ayırır. Voltaj aralığı 1000 V AC / DC‘ye kadar uzanır. VT Combi Pro ve VT Digi Pro‘dan aktif olarak seçilebilir yük fonksiyonunu kullanarak bir toprak kaçağı devre kesicisi (ELCB) tetiklenebilir, kapasitör boşalmış veya reaktif voltaj zayıflatılmış olabilir ve bu test sırasında yanlışlıkla ELCB tetiklemesini önler. VT Digi Pro ayrıca direnç ölçümü de sunar.

Genellikle, endüstri ve panel inşaatı gibi son derece profesyonel uygulamalarda, güvenlik konusunda çok yüksek talepler söz konusudur. Elektrikçinin gri bir bölgeye düşmemesi için Weidmüller’in gerilim test cihazları IP54 koruma sınıfı, bazıları IP 65 için sertifikalandırılmıştır. Ölçüm kategorisi, CAT III 1,000 V / CAT IV 600‘e kadar profesyonel uygulamalar için tasarlanmıştır. Cihaza bağlı olarak V. Elektriksel olarak alçak gerilim sistemine bağlı ölçüm devreleri seçeneğinin yanı sıra, bu, bina tesisatlarında da ölçüm yapılmasını sağlar. Cihaz portföyü şunları içerir:

VT

Altı LED, 12 V ile 690 V AC / DC arasındaki voltajı gösterir. VT, profesyonel kullanım için tüm gereksinimleri karşılayan basit, ancak güvenilir ve pratik odaklı bir voltaj test cihazıdır.

VT Master

Bu cihaz aynı zamanda temel hususlara da odaklanmaktadır. Voltaj aralığı 12 V – 690 V AC / DC‘dir. Ayrıca, kutupsallık testi (+/-) ile birlikte optik ve akustik göstergeli süreklilik testi sunar. VT Master, IEC 61243-3: 2014 standardına göre onaylanmıştır ve IP 54 koruma sınıfına uygundur.

VT Combi Pro

Profesyonel test cihazı VT Combi Pro, sınıfı için etkileyici özellikler sunar. Voltaj aralığı 6 V‘da başlar ve 690 V AC / DC‘ye kadar uzanır. Ayrıca, kutupsallık testinin (+/-) yanı sıra, optik ve akustik göstergeli süreklilik testine sahiptir. Ayrıca, döner alan göstergesine sahiptir. Önemli bir avantaj, ELCB anahtarlarının test edilebileceği seçilebilir bir yüktür. Manyetik kilitleme özelliği ölçüm problarını kullanım için özellikle uygun kılar. Ölçüm probu aydınlatması sayesinde, VT Combi Pro’nun en olumsuz koşullarda bile kullanımı kolay ve güvenlidir. Cihaz IEC 61243-3: 2014 standardına uygundur ve CAT III 690 V / CAT IV 600 V ölçüm kategorisi sayesinde çok yönlüdür. IP 65 koruma sınıfı ayrıca zorlu ortamlarda güvenli çalışma sağlar.

VT Digi Pro

Bu test cihazı, Weidmüller VT ailesindeki yeni amiral gemisidir. 1 V – 1,000 V AC / DC voltaj aralığında, düşük voltaj aralığındaki tüm uygulamaları tedarikten kontrole kadar kapsar. VT Combi Pro gibi bu test cihazı da optik ve akustik süreklilik testi, polarite testi (+/-), döner alan ekranı, seçilebilir yük ile ELCB testi ve manyetik kilitleme sunar. Ayrıca, VT Digi Pro direnç ve frekans ölçümünü sağlar. Aslında, bir test cihazının sağlam mahfazasında küçük bir multimetrenin işlevselliğini sunar. LED göstergesi yerine, geniş ve okunması kolay bir ekranla donatılmıştır. Ekran arkadan aydınlatmalı ve karanlık ortamlarda otomatik olarak açılır. Bu, ölçülen değerlerin zahmetsizce ve hatasız okunabileceği anlamına gelir. Cihaz IEC 61243-3 ile uyumludur.

Bu dört yeni test cihazı ile Weidmüller, iki kutuplu voltaj test cihazları için akla gelebilecek tüm uygulamaları kapsayabilir.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriKategorisiz
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.