Tüm kapasite aralıklarında verilerin,sinyallerin ve gücün güvenli iletimi, endüstriyel uygulamalar için temel gereksinimlerden biridir. Robotik için HARTING, bu gereklilikleri, modüler çok yönlü PushPull konnektör sistemiyle tutarlı bir şekilde uygular. Veri, sinyal ve güç arasında hızlı bağlantı sağlar ve bunlar her robotun yaşam çizgileridir.
PushPull konnektörümüzün 14’ü, Profibus Kullanıcı Organizasyonu (PNO) ve Alman otomobil üreticilerinin otomasyon girişimi(AIDA) yönergelerine uygun olarak, merkezi olmayan otomasyon alanındaki güç ve veri aktarımları için tercih edilen bir seçimdir. Yüksek otomasyonlu otomobil gövdesi fabrikaları için üretim robotlarında kullanılan çeşitli alet uygulamaları vardır(örneğin birleştirme teknolojisi, taşıma uygulamaları ve sensör/görüntüleme bileşenleri için). Halen veri iletimi için tanımlanmış tüm standartlara rağmen, özelleştirilmiş sinyal ve veri iletişimine ihtiyaç duyulmaktadır.
Güç ve standart haberleşmeye ek olarak, kontrol amacıyla analog, dijital, veri yolu ve alçak gerilim sinyallerinin iletimi sağlanmalıdır. Bu uygulama ortamında kullanılan tüm bağlantılar özel zorlukların üstesinden gelmelidir. Bu nedenle HARTING, PushPull Variant 14’ü EMC korumalı ve aynı zamanda araba gövdesi yapımı sırasında kaynak boncuklarına dayanabilen sağlam bir döküm çinko mahfaza ile kapattı.
Fiber Optikli 14 modelinde PushPull
HARTING PushPull Sinyali, 0,75 mm²‘ye kadar iletken kesitleri için 5 A anma akımlarını ileten on kontağa sahiptir. EMC bağışıklığını sağlamak için, kontak ara parçaları ve RJ45 veri konnektörleri tamamen korumalıdır, korumalı kabloların bağlanmasını mümkün kılar. PushPull kilitleme mekanizması sayesinde, takma işlemi güvenli ve sezgiseldir. Doğru sabitlenmiş,takılı bir bağlantı akustik bir tıklamayla belirtilir. Anahtar,sahadaki kabloları kolayca bağlayabilmektir. PushPull Sinyal konnektörü önceden monte edilmiş olarak teslim edilir, böylece kullanıcı için ayrı parça sayısı en aza indirilir. Bağlayıcıyı bağlantı için hazırlayabilmek için,bireysel kıvrımlı temasların önceden monte edilmiş yalıtım gövdesine yerleştirilmesi gerekir.Yalıtım gövdesini basitçe aşağı bastırarak,vücut son konumuna oturur ve böylece kıvrımlı temasları uygun pozisyonlarına sabitler.
Bu montaj sırasında yapılan hatalar, yalıtım gövdesi monte edildikten sonra bile kolayca düzeltilebilir. Fabrikada monte edilmiş sistem kablolarının çeşitli uzunluklarda mevcut olması,sahada gereken iş miktarını azaltır.
Güç ömrü PushPull Power L tarafından sağlanır. Hiçbir makine veya robot,güç kaynağı olmadan çalışamaz. Uygulama için bu bağlantının hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi ve buna ek olarak 4 ve 14 numaralı varyantlar için  üst modeli olan Power L mevcuttur. 24 voltta 16 A’ya kadar tutabilir ve güç uygulamaları için yeterli güce sahip olabilir.
PushPull varyantı 14 güç kaynağı ile
PushPull, SCRJ modelinde (optik temaslı) uzun mesafelerde Ethernet iletmek veya Ethernet’i yüksek güç tüketimi nedeniyle güçlü elektromanyetik alan üreten makinelere getirmek gerektiğinde kullanılabilir. Bunlar,optik cam elyafı (GOF) veya plastik elyaf (POF) olabilir.

Bir bakışta avantajlarınız:

  • Veri, sinyal ve güç iletimi için PushPull konnektörü
  • Analog, dijital, düşük voltaj ve veri yolu sinyallerini iletmek için on sinyal kontağı
  • Önceden monte edilmiş uçları kullanarak hızlı ve yerinde montaj
  • Korumalı ekler nedeniyle yüksek EMC uyumluluğu

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriKonnektör
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.