Büyük kağıt, plastik, tekstil ve metal levha ruloları tipik olarak birbirine bağlanmış veya eklenmiş çok sayıda parçadan oluşur. Rulo açılıp bitmiş ürüne dönüştürüldüğünde, bu eklerin tanımlanması ve çıkarılması gerekir. Bekletilen malzemenin özelliklerine bağlı olarak, eki tespit etmek ve beslemeyi durdurmak için farklı sensörler gerekir.

Vinil ve Kağıt Ek Yeri Tespiti

UGB-18GM50-255-2E3 sokmak-ışını ultrasonik sensör, örneğin bir kağıt veya vinil ince ve bileşim içinde uygun malzemeler, ilgili birleşme tespit etmek için tasarlanmıştır.

Uygulamaya yüklenen sensörler ile işlem çalışırken (genellikle 10 saniye) bir öğretme işlevi gerçekleştirilir. Burada sensör malzeme kalınlığını öğrenirken aynı zamanda malzeme tutarsızlıklarını ve çarpıntılarını da göz önünde bulundurur.

Bir ek yer taban malzemesinden daha kalın olduğu için, sensörün bir “ek yeri mevcut” sinyali tetiklemek için kullandığı bir akustik genlik farkı yaratır.

Sac Ek Yeri Tespiti

Çift taraflı yapışkan bantlar, iki metal levhayı birbirine yapıştırmak için yaygın olarak kullanılır. Sac metaller homojen olsalar da, geleneksel bir ekleme algılayıcı sensör için ( UGB-18GM50-255-2E3 gibi ) genellikle çok kalınlar. Sac metal ana malzeme ise, yaygın mod UB120-12GM-E5-V1 kullanılabilir.

Bu sensör, aşağıda görüldüğü gibi, üst üste binen yaprağın kenarını algılamasını sağlayan kısa bir aralığa ve yüksek frekansa (850 kHz) sahiptir. Yüksek frekanslı sensörler daha kısa bir dalga boyuna sahiptir, bu da onları düşük profilli kenarları tespit etmek için ideal kılar.

Tekstil Ek Yeri Tespiti

Tekstiller genellikle biraz gözenekli, düzgün olmayan malzemelerdir. Bu, ek yeri algılama sensörünün ek yeri karşılaştırmak için bir taban çizgisi oluşturmasını zorlaştırır . Bu nedenle, kağıt, vinil veya metal levha eklerini algılamak için kullanılan sensörler çalışmaz. Tekstil uygulamaları için, UBE1000-18GM40-SE2-V1 gibi standart bir ışın sensörü kullanılabilir.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, ek yeri temel malzemeden daha yüksek bir yoğunluğa sahiptir. Bu, bu tip sensörlerin malzeme ile ek yeri arasında ayrım yapmasını kolaylaştırır.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.