Basit Ağ Yönetimli Protokol (SNMP), Veri Merkezleri gibi yüksek kullanılabilirlik gerektiren BT ortamlarını izlemek ve yönetmek için özel bir protokoldür. ILC, AXL ve RFC ailelerinin Phoenix Contact Programlanabilir Mantık Kontrolörleri bu protokol ile uyumludur.

Basit Ağ Yönetimli Protokol (SNMP), Veri Merkezleri gibi yüksek kullanılabilirlik gerektiren BT ortamlarını izlemek ve yönetmek için özel bir protokoldür. ILC, AXL ve RFC ailelerinin Phoenix Contact Programlanabilir Mantık Kontrolörleri bu protokol ile uyumludur.

Uygulama

SNMP; sunucular, anahtarlar, modemler, veri depoları, masaüstleri ve diğerleri dahil donanım ve yazılım öğelerini ağ trafiği, bellek, CPU yükü vb. İle izlemek için tasarlanmıştır.

Halen, operasyonları hayati olan, bu protokolle uyumlu altyapı elemanlarının bulunması yaygındır:

– Jeneratör Seti
– Kesintisiz Güç Kaynakları – UPS 
– Klima Sistemleri – HVAC 
– Diğer … (Erişim Kontrolü, CCTV vb.)

Phoenix Contact, denetleyicilerin SNMP protokolü ile çalışması için özel Yazılım Kütüphaneleri ve Lisansları sağlar. Bu şekilde, bu kritik ortamları karşılayan herhangi bir ekipman olarak entegre edilebilirler.

Çözüm

BT kaynaklarının mevcudiyeti, boyutuna bakmaksızın tüm kurumlarda kritik öneme sahiptir. Ticari, idari, teknik ve diğer bilgiler bu kaynaklara bağlıdır. Kalifiye operatörler sırayla çalışırlar ve 24 × 7 rejiminde, sistemlerde meydana gelmesi durumunda acil durum planları uygularlar. Bu operatörlere yardımcı olan ana araçlardan biri şirket ağındaki tüm bağlı öğelerin durumunu kontrol eden SNMP Yöneticileridir.

SNMP uyumlu cihazlar, kütüphanemizde sağlanan iki özelliğe sahip olmalıdır:

– Temsilci: SNMP Yöneticileri tarafından bilgi alışverişini (okuma ve yazma) gerçekleştirir.
– Tuzaklar: Alarm içeren mesajları SNMP Yöneticisine gönderir.

SNMP, her elemanın bir OID – Nesne Tanımlayıcısı olarak adlandırıldığı bir bilgi ağacı üzerinden bilgi paylaşımı sağlar. Bu nesneler ayrı ayrı dijital ve analog giriş ve çıkış bilgilerini veya programlama mantığından kaynaklanan diğer bilgileri içerebilir.
Yanındaki ağaçta, kontrol ünitesinin çalışma durumunu,dijital girişlerin ve çıkışların ve Tuzakların çalışma durumunu kontrol etmek için grupların tanımlandığı kütüphanenin örnek programında tanımlanan OID’leri görebilirsiniz.

OID’ler ve Tuzaklar hakkındaki bilgiler, kontrol cihazlarında yazılımın uygulanmasıyla tanımlanır. SNMP Yöneticisinde tanınması için, MIB – Master Information Base olarak adlandırılan bir Bilgi Tabanı tanımlanması gerekir.
MIB’ler, yukarıdaki ağaçta göründüğü gibi, OID’de tanımlanan adresleri dostane bir isimle indeksleyen TEXT tipi belgelerdedir. Örneklerimizde görüldüğü üzere nasıl değiştirileceği açıklanmaktadır.
SNMP ile uyumlu uygulamaların uygulanması için şartlar şunlardır:
ILC, AXC veya RFC ailelerinin CLP;
PCWorx Programlama Yazılımı;
Plaka Uygulama A;
SNMP programlama kütüphanesi.

Sonuç

ILC, AXC ve RFC denetleyicilerimizde mevcut olan BT kaynakları onları pazarda farklılaştırıyor. Bu yeteneklerle, Entegratörlerimiz kritik ortamlarda etkileşime girebilir.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriVeri Merkezi
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.