Üretim Değişiklikleri Olarak Sensörlerin Yaratıcı Kullanımı İçin Yükseliş Çağrısı

Teksas’ta, binlerce kişinin Garth Brooks’un Honky Tonk’unu yakalamak için akıllı telefonlar düzenlediği SXSW’daki noktadan çok uzak olmayan çok yetenekli işçiler akıllı telefonların beynini yapmak için kullanılan gelişmiş ekipmanları ve diğer elektronik cihazları izliyorlardı. Müzik ve teknoloji festivali yeni fikirleri teşvik ederken,mart ayında robotların silikon gofretleri bir makineden diğerine taşıdığı yerel Semiconductor tesislerinde inovasyon da yapılırken, beyaz laboratuvardaki teknisyenler ekipmanları yönetti ve cipsleri daha hızlı daha küçük hale getirmenin yollarını aradı.

Makinelerin Gözleri

2016 yılında, Semiconductor Industry Association’a göre, Kuzey Amerika’nın Semiconductor ihracatının değeri bir önceki yıla göre yüzde 3 arttı ve en fazla bilgi işlem gerektiren yoğun işlemlerde çip yapan üreticiler sürekli değişim için yollar arayarak değer sağlamaya yardımcı oldu.Sensörler,makinelerin gözleri olarak işlev görür ve bu; gelişmeler için çok önemlidir.Çünkü her yarı iletken tesisinde binlerce sensör var.Kullanımları da artmaktadır.

Sensörlerin, Semiconductors’tan daha fazlası için kritik bir rol oynamaktadır. Sensörler, otomotiv üretiminden, paketlemeye ve tıbbi cihazların üretimine kadar her şeyde fabrika gözü olarak işlevi vardır. Çalışanlara bir pistonun ne kadar hızlı gittiğini ve sayı döngüsünü tamamladığını söyleyen sensörler mevcuttur.Diğer durumlarda, bir sensör bir robot kol bir nesneyi almak için aşağı indiğinde sensör robota ve o cihaza bağlı tüm ekipmana nesnenin alındığını bildirir. Bu basınç sensörü düşerse o robot çalışmayı durdurur ve durmuş bir robot büyük bir üretim hattını durdurabilir ve milyonlarca maliyete yol açabilir.

Değer Yaratmaya İlişkin Veriler Sağlama

Neyse ki öngörücü bakımı yapan ve çalışanların parçaları tamir etme veya değiştirme zamanı geldiğinde bilgilendirmelerini sağlayan sensörler vardır. Sensörler, mühendislere bir hattın ne kadar hızlı çalıştığı hakkında bilgi akışı ve belki de yenilikçilerin bir sonraki yeni değer yaratma alanını tespit etmelerine yardımcı olacak verileri dağıtıyor.

Değer yaratan bir ilgi alanı otomasyondur. Global danışmanlıktan 2017 raporunda McKinsey ,otomasyonun verimlilik artışını “küresel olarak yıllık bazda % 0,8 ila 1,4 oranında” artırma potansiyeline sahip olduğunu savunuyor. Bu sayı, 1850’deki buhar makinesi gibi önceki endüstriyel gelişmelerden elde edilen rakamlara kıyasla yeni bir önem kazanıyor( % 0,3 yıllık verimlilik artışı).

Otomasyon küçük Kuzey Amerika’nın büyümesini teşvik etmeye yardımcı oluyor. İmalat şirketleri küresel bir pazar hedefliyorlar. Robotlardan geleneksel içeceklere kadar çok çeşitli işler yapmak için 3-D yazıcılar,gelişmiş sensörler, lazer kesiciler ve diğer ekipmanlar gibi gelişmiş üretim araçlarını kullanıyorlar.Bu girişimciler bodrumlarından çalışırlar ve küçük partilerdeki ürünleri büyük maliyetler olmadan yenilemek için depolar kullanırlar.

Sensörler küçük ve büyük üretimde hangi yeni rolleri oynayabilir? Özelleştirilebilme yetenekleri ve hatta mevcut donanıma sonradan güçlendirme için eşsiz bir fırsat sunuyorlar.Üreticiler sadece bir sonraki büyük maliyet tasarrufu için değil bir sonraki büyük şey için sensörlere yöneliyorlar.Dünya,teknolojiye daha fazla bağlandıkça, Panasonic; özel bir sensör üreticisi ve Nesnelerin İnterneti veya IoT’nin kritik teknolojisinde bir otorite olarak konumlandırılmıştır. Dünyanın en iyi patent sahipleri arasında yer alan şirket, ortakları ve müşterileri ile çalışan sensörler ve yeni uygulamalar bulmak için zorlu teknik uzmanlığını kullanmaya kararlıdır.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.