Şeffaf cisimlerin algılanması söz konusu olduğunda, geleneksel fotoelektrik sensörlerin sınırları yakında ortaya çıkmaktadır. 

Şeffaf cam veya plastik, yalnızca az miktarda ışık emdiğinden, yayılan ve alınan ışık seviyeleri arasında çok az fark vardır. Sonuç olarak, anahtarlama sinyalleri belirsiz olabilir. Lens üzerindeki toz veya nem ile kirlenme – birçok uygulama alanında kaçınılmaz – sayma hatalarına neden olabilir. Şimdiye kadar, bu tür problemler kontrolörde karmaşık algoritmalar kullanılarak ya da sürekli ince ayarlarla azaltılmıştır. Yeni bir yaklaşım bir çözüm sunar.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

Contrinex TRU-C23 fotoelektrik sensör, şeffaf nesnelerin mevcudiyeti kontrolü için idealdir. Teknolojisi UV ışığı kullanıyor. Plastik veya cam gibi saydam materyaller büyük miktarda polarize UV ​​ışığını emdiğinden, sensörün hangi eşiği ayarlayacağı çok kolaydır. Bu, devreye almayı çok daha kolaylaştırır. Hedefin şekli veya kalınlığı tespiti etkilemez. Ek olarak, sensör performansı kir, su damlası veya eskimeden etkilenmez. Aynı nesne için çoklu geçişler elimine edildi.
Sensör sistemi, polarize UV ​​ışığı yayan bir LED ve UV’ye uygun özel malzemelerden yapılmış bir reflektör içerir. Genel olarak, sensörün çalışma aralığı yaklaşık 1000 mm’dir. Otomatik kodlamalı özel optikler, algılayıcıya yakın veya küçük bir çentik bile olsa güvenilir algılama sağlar ve kör bölge oluşturmaz. Yalnızca 30 x 20 x 10 mm olan muhafaza, karşılaştırılabilir cihazların yanı sıra tüm C23 serisiyle uyumludur. IO-Link arayüzü ayrıca uzaktan devreye alma, tanılama ve parametreleştirmenin standart olarak ve hiçbir ek ücret ödemeden önemli ek faydasını sağlar. Sensör Ecolab test edilmiş ve onaylanmış, IP67 olarak derecelendirilmiş ve yaygın endüstriyel temizleme işlemlerine güvenilir bir şekilde dayanabilmektedir.
Çok yönlü aile
Daha kalın veya daha büyük saydam nesnelerin algılanmasını gerektiren uygulamalar için, C23 Şeffaf Standart ideal çözüm olabilir. Polarize, kırmızı ışıkla çalışır ve maksimum 2500 mm’ye kadar çalışma alanına sahiptir. Bu yeni sensör oldukça uygun bir fiyat-performans oranı sunar. Bu fuarda, çok çeşitli uygulamalar için çözümler sunan tüm C23 fotoelektrik sensörler ailesi de izlenebilir. Ailenin en yeni iki üyesi için tipik uygulama alanları gıda, ilaç ve ambalaj endüstrisinde, örneğin cam veya plastik şişeleri doldururken, plastikle doldururken veya şeffaf ambalaj filminin tespiti gerektiğinde bulunabilir.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

satis.destek@maxelendustri.com

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

muhasebe@maxelendustri.com

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

depo@maxelendustri.com

KategoriContrinex
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın | Call Now !