Kavram, insanlık kadar eskidir: yanlış gidebilen, yanlış gidecek ve mümkün olan en kötü zamanda herhangi bir şey. Dünyanın bazı bölgelerinde “Murphy Hukuku olarak bilinen bu söz, talihsiz insanlara karşı onlarla etkileşime giren tehlikeli davranışlar sergilediği açıklanamayan nesneler anlamına gelir. Her ne kadar bilimsel bir kanıt böyle bir kavramın varlığını desteklemese de, iş ve sanayide beklenmedik “sürprizler” ortaya çıkar ve çoğu zaman kaçınılmaz harcamalara ve üretim kaybına neden olur.

Başlatıcılar, açma/kapama düğmeleri veya bayraklar gibi sektördeki hatalı düğmeler “Murphy Yasası” sorunlarının türlerini gösterir. Her ne kadar bu kontrol düğmeleri bağlı ekipmanın toplam maliyetinin% 1’inden daha azını temsil etse de, arızaları önemli masraflara neden olabilir.

Bir geminin panelinde, örneğin bir bayrak, geminin güç kaynağı açısından “tüm sistemlerin hazır” olduğunu gösterir. Bu bayrak basitçe yanıyorsa (ki herkesin belli bir süre sonra yapması muhtemeldir), bu küçük olay geminin durmasına yol açan bir dizi güvenlik prosedürünü tetikleyebilir. Beklenmedik şekilde kullanılamaz bir gemi, nakliye şirketi için saatte 100.000 ABD doları gelir kaybıyla sonuçlanabilir.

Diğer endüstriyel düğmeler, uygun şekilde tasarlanmamış veya bakımları yapılmamışsa, işletme güvenliğini de etkileyebilir. BPE denilen “acil durum kapatma” düğmesini düşünün. BPE düğmesi acil durum müdahalesine maruz kalanların (itfaiyeciler gibi) tehlikeli gerilimlere maruz kalmamasını ve yangın tehlikesini arttırmasını sağlamak için hızlı bir yol sağlar. Düğmeye basıldığında, güç kaynağının yanma kaynağı olarak elektrik ortadan kalkar. Peki ya BPE yanıt vermezse?

Murphy Yasası” sadece insanın hayal gücünün bir kurgusu olsa da, sağlam arayüz cihazlarına yatırım yapmak önemlidir. Bazı basit stratejiler, hatalı düğmelerin tetiklediği kasıtsız kapanma ve iş kesintileri ihtimalini azaltabilir:

1-Hataya Dayanıklı Ürün Spesifikasyonları – Zorlu ve düşmanca ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanan yüksek güvenilirlikli düğme teknolojilerine (örneğin IP69K derecesine sahip olanlar gibi) yatırım yapmak, başarısızlık hatalarını sınırlayabilir. Tedarikçiler, test laboratuvarlarının direnç standartlarına uyduğunu ve testlerin yaşlanan bileşenlerle yapıldığını ispatlamak zorunda tutulmalıdır. Laboratuvarlarınız UL gibi kuruluşlar tarafından akredite edilmeli ve dünyadaki tüm gerekli sertifikaları almalıdır. Cihazlar geçirimsiz, uzun süreli sıcaklıklarda (40° C ila 70° C arasında) çalışabilir ve daha uzun servis ömrü sağlamak için darbelere, titreşimlere ve sert kimyasallara karşı dayanıklı olmalıdır.

2-Önleyici bakım programı – Düğmeler bozulmadan önce değiştirilmelidir. Tedarikçiler, beklenen kullanım ömrü göstergelerini (garanti edilen işlemlerin sayısı veya yıl ve aylardaki ortalama arıza süresinin açık bir göstergesi) sağlamalıdır, böylece son kullanıcılar yedek parça hükümleri de dahil olmak üzere etkili bir önleyici bakım programı uygulayabilirler.

3-Reaktif Organizasyon – Felç meydana gelirse, hızlı reaksiyon stratejileri sayesinde hasar minimize edilebilir. Ekipman tamiri için ortalama süreyi sınırlandırmak için yapılan herhangi bir eylem veya girişim yardımcı olacaktır. Büyük fabrikalara yakın yedek parçaların bulunabilmesi için geniş bir küresel dağıtım ağına sahip tedarikçileri seçin. Tedarikçilerden ayrıca kullanımı kolay distribütör yerelleştirme araçları sağlamaları istenmelidir. Düğmeleri satın alırken, seçim hem ürün kalitesine hem de ürün tasarımına göre yapılmalıdır, böylece onarımlar minimum sayıda yedek parça ile yapılabilir. Ürünler ayrıca mümkün olan en kısa sürede çalıştırılıp monte edilebilecek şekilde yapılandırılmalıdır.

Beklenmedik endüstriyel ekipman arızalarını veya üretim kesintilerini önlemek için, düğmeler gibi işletim arayüz cihazlarının çalışmaması da dahil tüm olasılıkları göz önünde bulundurmalısınız.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.