RFID veya radyo frekansı tanımlama, okuma etiketlerinde saklanan bilgileri okumak için bir okuma kafası tarafından yayılan radyo dalgalarını kullanır. Okunan etiketler daha sonra, dahili bir anten aracılığıyla kimlik bilgilerini bir okuma cihazına geri iletir. Kimlik bilgilerini iletmek için kullanılan pasif, yarı pasif ve aktifolmak üzere 3 ana RFID etiket teknolojisitürü vardır.

Pasif etiketler: Kendi güç kaynaklarına sahip değilsiniz. Etiketlerin içindeki çiplerde bir akım meydana getiren radyo dalgalarını kullanarak bilgi aktarırlar.

Yarı-pasif : Sensörün kendisine güç vermesine yardımcı olan pillerle çalışır, ancak pasif etiketlerde olduğu gibi, radyo dalgaları okuyuculardan gelen bilgileri iletir.

Aktif: Tipik bir batarya olan kendi vericisine ve güç kaynağına sahiptir. Güç kaynağı, etiketin içindeki mikroçip devresine güç sağlamak için kullanılır ve RFID okuyucusu tarafından alınan bir sinyali yayınlar .

Hangi malzemeler RFID’i engeller?

Çoğu metal RFID’yi bloke eder. Bununla mücadele etmek için Pepperl + Fuchs , metalin sinyalle karışmasını önleyen özel etiketlere sahiptir.

Hangi boyutta RFID etiketleri kullanmalıyım?

Genel olarak, etiket ne kadar büyük olursa, okuma aralığı o kadar geniş olur. Bunun nedeni daha büyük etiketlerin daha büyük sarmallı antenler içermesidir. Daha büyük antenler, okuyucunun gönderdiği dalgayı daha kolay algılayabilir ve bu da sinyal alma şansını artırır.

Aşağıda Pepperl + Fuchs’in üst okuma aralıklarıyla birlikte sunduğu bazı etiketler:

– F203 etiketleri metal üzerine monte edilmiştir, aralık 12 “ila 32” arasındadır.

– Etiket etiketi, üst aralık 24 “ila 60” arasındadır.

– Yuvarlak etiket, üst aralık 20 “ila 50” dir

– F152 etiketi, üst aralık 14 “ila 45” arasındadır.

RFID etiketlerini kodlarken nelere dikkat etmeliyim?

Polarizasyon ve güç, kodlama etiketleri söz konusu olduğunda çok önemlidir.

Polarizasyon

Polarizasyon, bazı uygulamalarda güvenilir nesne tanımlaması için önemlidir. Polarizasyon türleri arasında doğrusal dikey, doğrusal yatay ve dairesel sayılabilir. Tüm etiketler aynı yöndeyse ve ekstra güç / aralığa ihtiyacınız varsa, doğrusal polarizasyon en iyisidir. Etiketin okuma alanına giren yönü bilinmiyorsa veya değişebilirse, dairesel polarizasyonlu bir anten en faydalı olacaktır.

Güç

Güç ayarının gereken seviyeye ayarlandığından emin olun. Bazı uygulamalar daha fazla güç gerektiriyor gibi görünebilir, ancak bu genellikle parazit nedeniyle veya zayıf ya da kötü monte edilmiş bir etikettir. Çok yüksek bir güç kullanıldığında, istenmeyen etiketleri okuma / yazma konusunda daha duyarlı olursunuz. Doğru bir okuma sonucu elde etmek için bitişik bölgelerdeki etiketlerin okunamadığını kontrol edin.

RFID ile Güvenliği Sıkılaştırma

RF iletişimi hala dış parazitlere karşı oldukça savunmasızdır. Etiketlere ve okuyuculara yetkisiz erişimi ve iletişimi önlemek, modern RFID’in en büyük zorluklarından biridir. Aşağıdaki adımlar güvenliği sağlamanıza yardımcı olabilir:

  • Gerektiğinde kanal sayısının arttırılması
  • Gerektiğinde okuma denemesi sayısının arttırılması
  • Veri şifreleme
  • Hassas verileri koruyan şifre
  • Verileri kaldırmak için ‘kill’ özelliğini kullanma

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.