Para; bulut, IoT ve mobil cihazlar gibi yıkıcı teknolojilere akıyor ve bu ilerlemenin çoğu 1895’te yaratılan yenilikle yatıyor

Web analitiği dünyası, “hemen çıkma oranı” ve “site denetimi” gibi terimlere aşina olmayan insanlara saygısız ve göz korkutucu gelebilir. Ancak, işte burada en çok dolananların bile anlayabileceği bir gerçek: Olasılık. İnsanların yarısından fazlası bu blogu okuyan mobil cihazda bunu yapacak ve şirketler mobil cihazları, bulut ve IoT’nin ve bu yenilikleri şekillendiren kablosuz teknolojinin yönlendirdiği bir gelecek inşa etmeye yatırım yapıyor.

Farklı endüstrilerdeki işletmeler, yarın sınırsız kablo karmaşasından kurtulacak yatırımlar yapıyor. Örneğin, telekom endüstrisi küçük hücrelere veya küçük hücreli kulelere para yatırıyor. Bu birimler sayıca artmaktadır çünkü daha az yasal onay gerektirir ve inşaat, elektrik ve bakım maliyetleri düşüktür. Dahası, kırsal alanlarda küçük hücreler kapsama alanını ve şehirlerde kapasiteyi arttırabilir.

Telekomdan Otomobillere ve Sağlığa

Teknoloji liderleri ayrıca kablosuz şarjın arkasındaki teknoloji olan endüktif şarjlara para yatırıyorlar. Bu dosyalama patentleri, otomobil üreticilerinden telefon üreticilerine kadar çeşitlilik gösterir. Araştırma firması CBInsights’a göre, gelecekteki güç kaynakları ve uzatma kablolarıyla gelen olasılıkları araştırıyorlar.

Radyodan Buluta

Tüm bu heyecan verici gelişmelerle birlikte, Bluetooth® teknolojisinin frekans atlamalı kullanımına dayandığını unutmak kolay olabilir – önceden belirlenmiş kanallar arasında taşıyıcı frekansını hızlıca değiştirerek bilgi iletme yöntemi. Frekans çevikliğine izin veren ve cihazların  2,4GHz frekans bandındaki diğer sinyaller arasında çalışmasını sağlayan mikrodenetleyiciler ve yazılımdır. Bulut bilgi işlem ve analiz yazılımı daha güçlü hale geldikçe, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) bağlı cihazlar, toplanan verileri, birlikte analiz edilebilecekleri aynı ağa yükleyebilecek.

Örneğin, aynı kablosuz ağa bağlı birden fazla cihazın olduğu ve kişiselleştirilmiş fonksiyonları otomatikleştirmek için verilerden yararlanan bazı uzmanlar tarafından verilen geleceğin potansiyel akıllı evini ele alın. Bir Bluetooth kilidi, eve geldiğiniz şebekeyi uyararak, yaklaştığınızda telefonunuzu tanıyabilir. Aynı ağa bağlı olarak, örneğin bir fırın varışınız hakkında uyarır, önceki verilere göre düzenli bir şekilde akşam yemeği yediğiniz zamana yakın olduğunu fark edebilir ve fırını ısıtmaya başlar.

Daha Küçük, Daha Hızlı, Daha Ucuz

Bazı uzmanlar, veri toplama ve analiz için bu yeni kapasitelere yatırım yapmanın bir yolunun kablosuz ve sensör teknolojisini birleştirmek olduğunu düşünüyor. Şu anda, ürün tasarımcılarının hem sensörleri hem de RF modüllerini planlarına dahil etmesi gerekir. Bu iki teknolojiyi birleştirerek, tek bir modül veri toplayan ve ileten eksiksiz bir sistem haline gelebilir. Gelecekte, akıllı bir saat sadece bir koşu sırasındaki kalp atış hızımızı izlemeyecek, aynı zamanda ev ağımıza geri döndüğümüzde bu verileri buluta yükleyebilecek. Tasarımcılar, kablosuz ve sensör teknolojilerini tek bir modülle birleştirerek , tasarımlarını basitleştirebilecek ve daha az alanı kaplayabilecekler; akıllı teknolojinin küçüldüğü göz önünde bulundurulacak bir şey sadece akıllı giysiler hakkında düşünün.

Güvenlik endişeleri

Bu kablosuz işlevleri bir ağ üzerinden mümkün kılan donanımı bağlamak, onları saldırılara karşı savunmasız bırakır. Birçok halka açık Wi-Fi ağı güvenli değildir ve bir mobil cihaz kullanan kişilerin yaklaşık% 20’si bu cihazı tehlikeye atmıştır. Bu arada, yakın tarihli bir Brookings Institute çalışması, risklerin çip tasarımlarından doğan risklerin arttığını tespit etti. Artan endişelerin yanı sıra, ortaya çıkan kablosuz teknolojinin yol açtığı riskleri önlemek için teknolojiye yapılan yatırımlar geliyor. Ve meraklı bir ürün tasarımcıları, davet edilmeyen üçüncü taraf erişiminin engellendiği güvenli ağlarda depolama gibi önleme önlemleri hakkında sorular soruyorlar.

Uzmanlık için nereye gitmeli

Nitekim, yeni bir Panasonic çalışmasında , bulut, IoT ve mobil cihazlar gibi yıkıcı teknolojilere yapılan yatırımlara bakıldığında, teknoloji karar vericileri, tüketici gizliliğinin ve güvenliğin benimseme engelleri olarak üst sıralarda yer aldığını itiraf etti. Nitelikli çalışanların eksikliği ve etkin uygulama için uzmanlık eksikliği de büyük kaygılardır. Aslında, ankete katılan şirketlerin yarısı, bu teknolojilerin işlerine nasıl en iyi şekilde adapte edilebilecekleri ve entegre edilebilecekleri konusunda rehberlik edecek bir ortağa ihtiyaç duyabileceklerine inanmaktadır.

Panasonic, 15 yıldan beri kablosuz bağlantı alanında. Bugün, Bluetooth ve Wi-Fi işlevleri için RF modüllerini piyasaya sunuyoruz. “ Her şey kablosuz ” serimizde , gelişen kablosuz teknolojiyle çalışmak hakkında daha fazla bilgi edinin .

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriEndüstri 4.0
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.