Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Tüm bu ürünler etiketler aracılığıyla tanıtılmaktadır. Bu etiketler üzerinde ürünün adı ve çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler ürünün nasıl yapıldığı, nerede yapıldığı, içerisinde kullanılan malzemeler, üretim şartları ve üretici firma bilgilerini içeriyor olabilir. Dolaysıyla etiketler tüketiciyi ürün hakkında bilgilendiren en önemli ögelerdir. Teknoloji dönemimizde etiket konusunda da çeşitli avantajlar sunmaktadır.Bu avantajların başında QR barkod etiketler gelmektedir.

QR Kodlar Nedir?

QR kodlar teknolojik kodlardır. Yazıyla oluşturulmamışlardır. Kare içerisinde bir logo şeklinde bulunurlar. İnsan gözüne pek anlamlı görünmese de QR kod okuyucular için büyük anlam ifade etmektedirler. QR kodlar QR kod okuyucular sayesine okunabilmektedir. Eskiden bunlar için ayrı ekipman gerekirken günümüzde QR kodlar telefon uygulamalarıyla okunabilir durumdadır. QR kodun telefon uygulamasıyla okunmasının ardından telefon QR kod tarafından bir komut alır. Bu komut sayesinde bir uygulama veya web sitesine yönlendirilirsiniz. Burada firmalar genelde ürün hakkında bilgi vermeyi tercih etmektedir.

QR Kod Nerelerde Kullanılır?

QR kodun çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Aslında QR kodlar yazılım diliyle yazılmış kodlardır. Bu sayede cihazlara komutlar verilir. Market ürünlerinde kullanılan kodlar, ürün hakkında bilgiler vermektedir. Araba galerisinde kullanılan QR kodlar arabaların özellikleri, kazaları gibi biligleri verebillmektedir. QR kodların vereceği bilgiler tamamen firmalar tarafından düzenlenmektedir. Etiket yapıştırılabilen hemen her alanda kullanılabilmektedir.

QR Kodu Kullanmanın Avantajları

QR kodlarını kullanmak çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Diğer etiketler sınırlı bir tanıtım alanı sağlamaktadır. Ancak QR kodların herhangi bir sınırlaması yoktur. QR kod ile müşterilerinizi yönlendirdiğiniz yerde bilgi vermek istediğiniz konuda dilediğiniz kadar yazı ve görsel paylaşabilirsiniz. Diğer yandan QR kodların boyutları ve verebildiği bilgilerle fiyat performans kıyaslamasında da en verimli etiket türü olduğu ortadadır.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

satis.destek@maxelendustri.com

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

muhasebe@maxelendustri.com

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

depo@maxelendustri.com

Servo Motor Nedir ve Ne Zaman Kullanılır?

Herhangi bir elektromekanik proje için bir elektrik motorunun seçimi esastır. Proje maksimum hassasiyet gerektirdiğinde, bu makalenin yıldızı hakkında düşünmek giderek yaygınlaşmaktadır: Servo Motor. Nasıl çalıştıklarını ve neden robotik ve endüstriyel sektörlerde son derece hassas hareketler gerektiren temel cihazlardan biri olduklarını öğrenelim.

Servo Motor Nedir?

Servolar olarak da adlandırılan bu cihazlar hız, tork ve konumun hassas kontrolü için çalıştırma cihazlarıdır. Frekans dönüştürücülere dayalı çalıştırmalara kıyasla daha iyi performans ve hassasiyete sahiptirler, çünkü bunlar konum kontrolü sunmaz ve düşük hızlarda düşük verimliliğe sahiptir.

Bir servo motor, mekanik hareketi (şaftın dönüşlerini) hareket kontrolörü tarafından yorumlanan dijital darbelere dönüştüren bir kodlayıcı içeren bir cihazdır. Ayrıca bir sürücü içerir ve birlikte konumu, torku ve hızı yöneten bir devre oluştururlar.

Ana özellikleri tork ve hızdır.

Servomotorlar kamera zumlarında, asansör kapılarında veya evde sahip olabileceğimiz aletlerde bulunabilir.

Servomotorun ne olduğundan bahsettik ama tam olarak neyden oluşuyor? Nasıl çalışır? Bunu bir sonraki bölümde göreceğiz.

Servo Motorun Parçaları

Servomotor şunlardan oluşur:

  • Elektrik motoru: Bu, milinden hareket üretmekten sorumludur.
  • Kontrol sistemi: Bu sistem elektrik darbeleri göndererek motorun hareketi üzerinde kontrol sağlar.
  • Sürücü sistemi: Hız ve torku artırabilecek veya azaltabilecek dişliler tarafından oluşturulur.
  • Potansiyometre: Merkezi mile bağlanır ve her zaman motor milinin açısını bildirir.

Peki, Ne Zaman Servo Motor Kullanıyorsunuz?

Servo motorlar, robotların tasarımında ve üretiminde temel kabul edilir. Bunlar hassas ve kontrollü mekanik konumlandırma gerektiren sistemlerdir. Bunları endüstriyel otomasyon veya büyüyen robotik cerrahi alanı gibi alanlarda görebiliriz.

Dijital servo motorların ortaya çıkmasıyla birlikte kontrol ve verimlilik konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Performanstaki artış, tüm işi yapmak için bir mikrodenetleyici kullanan kontrol elektroniklerinden kaynaklanır. Bu gerçek motora daha fazla kontrol darbesi beslenmesine izin vererek hareket hassasiyetini ve performansını artırır.

Öte yandan, saniyede daha fazla potansiyometre okuması yapılır ve çok daha küçük bir devreyle daha fazla gücün kontrol edilmesini sağlayan daha verimli ve daha küçük sürücüler kullanılır. Bu yeterli değilse, mikrodenetleyici seyahat, merkezi konum, nötr bölge vb. Gibi belirli parametreleri programlama şansı sunar.

Servo motorlar her türlü kontrollü hareketi yaratmamıza izin verir ve şüphesiz yeni teknolojiler geliştirirken önemli bir atılımdır.