Bir kontrol platformundaki en son güvenlik açığı raporunun ardından, ABD İç Güvenlik Bakanlığı son zamanlarda hasarı azaltmak ve kontrol sistemlerini saldırılara karşı korumak için birkaç strateji öneren bir uyarı yayınladı. Phoenix Contact’ın FL mGuard güvenlik cihazları serisi, bu stratejileri gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olabilir.

Aralık 2011’de bağımsız araştırmacı Ruben Santamarta, birçok Schneider Electric PLC’sinde keşfettiği güvenlik açıklarını açık bir şekilde duyurdu. ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Acil Müdahale Ekibi (ABD ICS-CERT), bulguları doğrulayan ve azaltma stratejileri sağlayan bir alarm yayınladı.

Ajans, kullanıcıların şunları yapmasını tavsiye etti:

  • Tüm kontrol sistemi cihazları için ağ maruziyetini en aza indirin. Kontrol sistemi cihazlarının internete bakmaması gerekir.
  • Güvenlik duvarı arkasındaki kontrol sistemi ağlarını ve cihazlarını bulun ve bunları iş ağından ayırın (derinlemesine savunma çözümü olarak da bilinir).
  • Uzaktan erişim gerekirse, Sanal Özel Ağlar (VPN’ler) gibi güvenli yöntemler kullanın.

Phoenix Contact’ın endüstriyel ağ güvenliği uzmanı Dan Schaffer, “Bu, kontrol sistemlerine yönelik tehditlerle ilgili son haberler, ancak ne yazık ki, son olmayacak” dedi. “Kullandıkları kontrol platformu ne olursa olsun, kontrol mühendisleri, kötü niyetli veya yanlışlıkla ağ hasarlarını önlemek için ABD ICS-CERT grubunun tavsiyelerine uymalıdır. MGuard ürünleri, hem otomasyonun hem de BT dünyasının gereksinimlerini karşılayarak, bu tür bir derinlemesine savunma çözümünün uygulanmasını kolaylaştırıyor. ”

MGuard, hassas kontrol ağlarını olumsuz yönde etkileyebilecek hem saldırıları hem de istenmeyen ağ trafiğini engellemek için güvenlik duvarı koruması sağlar. Ek olarak, mGuard’ın gelişmiş günlük kaydı özellikleri, birileri ağa erişmeye çalıştığında ağ yöneticisini uyarabilir. Bu günlükler yerel olarak depolanabilir veya mGuard, denetim ve uyum raporlamasını kolaylaştırmak için merkezi bir konuma gönderebilir. Uygulama İnternet erişimi gerektiriyorsa (uzaktan destek veya tanılama gibi), mGuard güvenli ve güvenli iletişim için güvenli bir VPN tüneli oluşturabilir.

ICS-CERT, Bay Santamarta ve Schneider Electric ile hafifletmeleri koordine ediyor. Schneider Electric, bildirilen iki güvenlik açığı için bir düzeltme üretti ve ek azaltma çalışmaları geliştirmeye devam ediyor.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.