Karma insan otomasyon ortamlarında, ABB güvenlik çözümleri hem çalışanları korur hem de daha üretken olmalarına yardımcı olur.

Son 30 yılda endüstriyel üretimin en önemli dönüşümlerinden biri, otomatik ekipmanın tanıtılması olmuştur. Bir zamanlar üretim sürecini sürdürebilen ve bazen de yaralanmaya neden olan yoğun ve tekrarlayan işler bugün programlı işlemleri günde 24 saat, genellikle insan elinden daha fazla hassasiyetle yerine getirebilecek otomasyon ile gerçekleştiriliyor. Otomasyonun insan çalışanlarla eşleştirilmesi, fabrikaların daha verimli çalışmasını sağladı ve insanlara daha üst düzey işler için yol açtı.

Esnek otomasyonla desteklenen fabrikalar günümüzde, aynı ürünlerin büyük hacimlerini uzun süre üretmekten çok daha fazla çeşitlilik elde etmeye ve daha kısa iş çevrimlerine kadar önemli bir değişim geçirmiştir. Bu, insanların otomasyon işlemlerine daha önce sahip olduklarından daha yakın çalışmalarını ve hatta yeni parçaları bir araya getirme, programlamayı değiştirme ve yeni üretimi denetleme gibi düzensiz ve daha az öngörülebilir şekillerde yapmalarını gerektirir.

Bu büyük ölçekli otomasyon gerçekleştiği sırada, emniyette de önemli bir değişiklik olmuştur. 30 yıl önce üretim güvenliğinde son teknoloji olarak kabul edilen şey bugün tamamen kabul edilemez bir risk olacaktır. Bu kısmen toplumdaki güvenlikle ilgili genel bir değişiklik sayesindedir. Sadece çocukların 30 yıl öncesine kıyasla bugün arabalara nasıl oturduğunu düşünün. Ancak kısmen imalat sanayisindeki güvenlik seviyesini arttırmak için sürekli olarak çalışan güvenlik standartlarının geliştirilmesi ve kabul edilmesi sayesindedir.

Otomatik takım arkadaşlarıyla yan yana çalışmak

Bugünün üretimi, tam verimlilik elde etmek için hem insanların hem de akıllı makinelerin yeteneklerine güveniyor. İnsanlar değişime uyum, benzersiz anlayışlar ve karmaşık sorunları doğaçlama ve çözme yetenekleri sunar. Makineler yorucu veya tehlikeli işler için tekrarlanabilir bir hassasiyetle yorulmaz dayanıklılık sağlar. Bu değerli üretim varlıklarının, güvenlik zorunluluğundan ödün vermeden aynı üretim alanındaki iş arkadaşlarınızla güvenle bir arada var olmaları önemlidir.

İşçileri karma insan otomasyon işyerlerinde korumak, güvenlik ürünlerinin ortaya çıktığı yerdir. ABB Jokab Safety’nin ürünleri ve çözümleri, temel bir amacına sahiptir: endüstriyel ekipmanlarda çalışan insanları korumak. Ancak bu ürünler korumaktan daha fazlasını yapıyor; ayrıca operatörlerin otomasyonla güvenli ve güvenli bir şekilde çalışmalarını ve görevlerine odaklanmalarını sağlayarak verimliliği artırabilirler. Makine güvenliği ve üretim gereklilikleri konusundaki engin tecrübemizi kullanarak ABB olarak, çalışanları güvende tutan ve daha verimli olmalarına yardımcı olan ürünler ve çözümler üretiyoruz.

Elbette, güvenlik her zaman önce gelir. Bu ABB’de çalışan herkesin bilmesi ve sürdürmesi gereken bir zorunluluktur. Doğal olarak, güvenlik bilincimizi, sunduğumuz çözümler ve onlarla günlük iletişim kurarak müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz. Her üretim sahasındaki en önemli şey, herkesin günün sonunda evlerini sevdiklerine geri götürmesidir.

ABB’den güvenlik sistemleri

ABB Jokab Safety, paylaşılan insan-makine çalışma alanını daha güvenli hale getirmek için geniş bir güvenlik ürünleri yelpazesi geliştirmiştir. Örneğin, ABB’nin güvenlik kontrolörleri tek bir güvenlik fonksiyonundan üretim hatlarına kadar her şeyi izleyebilir. Işık perdeleri, güvenlik kilitleri, acil durdurma düğmeleri ve diğer cihazlar tüm üretim hattında güvenliği korumaya yardımcı olur ve proses kilitlerimiz işleme sırasında ekipmanın etrafındaki kapıları kapalı tutar. Quick-Guard çit sistemi, yetkisiz erişimi önler ve ayrıca gürültüyü azaltmak ve böylece çalışma ortamını daha da iyileştirmek için tasarlanabilir.

ABB, her geçen gün daha hızlı bir otomasyon dünyasında sizi güvende tutacak ürün ve çözümlere sahiptir. Birlikte insanların ve makinelerin, güvenlik ve üretkenliğin bir arada olduğu yerde.daima korunduğunuz bir yer yaratabiliriz

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.