Modern endüstriyel çalışma alanları dinamik gereksinimlere sahiptir. Yüksek raflı depolama sistemlerindeki endüstriyel ağlar, portal vinç köprüleri ve yan izleme kızakları, uzun mesafelerdeki parazitlerden etkilenir.

Hali hazırda piyasada bulunan cihazlar, sistemdeki maksimum sürekliliğin güvence altına alınabilmesi için hizalama ve devreye alma için önemli miktarda çaba gerektirir.

ddls500-parlama-için-1.pngOptik veri iletimi alıcı-vericileri bu gibi sorunların giderilmesine yardımcı olabilir ve hatasız, kablosuz veri iletimini gerçeğe dönüştürür. Leuze Elektronik DDLS 500 hat fotoelektrik sensörler yakın artan verimlilik hedefine bir şirket getiren entegre bir web sunucusu ile 100 Mbit / saniye gerçek zamanlı aktarımını birleştirir.

Optik veri alıcı-vericileri, devamlılığın öncelikli olduğu tüm uygulamalar için doğal olarak doğru seçimdir. DDLS 500 gibi alıcı vericiler, mekanik sistemlerin kısıtlamalarla sınırlı kaldığı her yerde temas kurmaya ve aşınmadan iletişim kurmaya olanak tanır. Bu temel işlevselliklerin yanı sıra, DDLS 500, işlemleri büyük ölçüde basitleştiren, işletme maliyetlerini düşüren ve daha hızlı tanılama sağlayan birkaç ek işlev içerir.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

İşte DDLS 500’ün özellikleri:

 • 18–30 CVD besleme gerilimi
 • Isıtıcısız 200mA tüketim, ısıtıcılı 800mA
 • Kızılötesi / kırmızı ışık ileten kaynak
 • Ethernet TCP / IP, UDP, ProfiNET vb. Desteklenir.
 • 100Mbit / s iletim hızı
 • IP65 koruma seviyesi

Veri İletimi Hızlı ve Verimli

Kavram basittir. İki cihaz yan yana yerleştirilmiş, bunlardan birinin sabit bir pozisyonda tutulduğu, diğerinin hareket ederken. Kızılötesi lazer ortamı iki yönlü olarak iletişim kurar ve 200 metreye kadar mesafelerin köprülenmesini sağlar. Bu kablo yok, güçlük yok demek.

DDLS 500, ethernet ağları ile bağlantı kurar ve iletişim ihtiyaçlarının yetersizliğini karşılayacak kadar 100Mbit / s bant genişliği sağlar. Profinet, EtherCAT vb. Gibi tüm genel ethernet protokollerini destekleyen DDLS 500, birçok kaldırma ve eksenel hareket içeren yerlerde idealdir.

Modüler yapı

Gerekli tüm fonksiyonlar temel model ile birlikte düzenli ve modüler bir şekilde birleştirilebilir.

Kullanıcı aşağıdaki işlevlerden birini seçebilir:

 • Isıtma
 • Mesafeler
 • Lazer hizalama yardımı
 • Çalışma aralıkları

Bu modüler tasarım, cihazların esnek bir şekilde ve gereksinimlere göre seçilmesine izin verir. Bu, nihai seçimin yalnızca gereken görevleri yerine getirerek en üst düzeyde verimlilik ve güvenilirlik sağlayacağı anlamına gelir.

Ancak, bu DDLS 500’ün uyarlanabilir olmadığı anlamına gelmez . Ortam, her türlü uygulama için ideal olan 0,200-200 metrelik mesafelere uyarlanabilir. Dört net görünür lazer spotu yansıtmak suretiyle, minimum harici eğitim gerektiren kurulum büyük ölçüde basitleştirilmiştir.

Ayrıca, soğuk hava depolarında veya dış ortamlarda kullanım için bir ısıtıcı monte edilebilir.

Kolay Montaj ve Hizalama

DDLS 500, bir sensörün işletmeye alınma sürecinin tamamını karmaşık hale getirir. Kaynakların fazla israfı olmadan yerinde kolay hizalama sağlayan yaylı yalpalama elemanlarına sahip önceden monte edilmiş bir montaj plakası ile birlikte gelir. Hizalamayı yapan kişinin, dört yanıp sönen nokta birbiriyle aynı hizaya gelene kadar hizalama vidalarını döndürmesi gerekir.

Dikey hizalama, entegre bir seviye kullanarak ve ikinci bir hizalama vidasını döndürerek gerçekleştirilir. Bir kez yapıldıktan sonra, bir lazer noktası, karşıt cihazın monte edileceği konumu belirtir. Leuze Electronic , mesafe ne kadar büyük olursa olsun, birden fazla işçiye olan ihtiyacı ortadan kaldıran patentli tek elle kullanılan ayar teknolojisini kullanır.

 • Küçük mesafelerde montaj için: basit mahfaza tasarımı sayesinde, hizalamayı gerçekleştirmek için düzleştirme cihaz üzerine yerleştirilebilir.
 • Daha uzak mesafelere montaj için: yatay hizalama için dört lazer lekesi, dikey hizalama için entegre bir kabarcık kullanılır.

Uzaktan Teşhis

Dijitalleştirme çağına uygun olarak, Leuze Electronic , kullanımı kolay, entegre bir web sunucusu geliştirdi. Sadece işletmeye alma ve hizalama sırasında paha biçilmez olduğunu kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda konumdan bağımsız tanılama yapılmasına da yardımcı olur.

Nerede bulunduklarına bakılmaksızın, dünyanın dört bir yanından yardım getirebilir ve sorunları anında düzeltebilirsiniz. Ayrıntılı tanılama bilgileri sağlamanın yanı sıra, DDLS 500 de uzaktan konfigürasyona izin verir. Bu, çok fazla kaynak tasarrufu sağlayabilir ve işlemlerin genel verimliliğini ve güvenilirliğini artırabilir. Örneğin, uzak yerlere yayılan sınai varlıklar için, beklenmedik bir kapanma olmadığından emin olmak için yalnızca tek bir merkezi izleme ofisi gerekli olacaktır.

Alınan sinyal seviyesi sürekli izlenir. Örneğin, alınan LED sinyaline ek olarak, web sunucusu ayrıca arıza öncesi mesajını da sağlar. Sistem arızasına neden olabilecek tüm uyarı mesajları gerçek zamanlı olarak gösterilir. Bu tür önlemler DDLS 500’den elde edilen faydaların onarılamayan hatalar ile etkisiz hale getirilmemesini sağlar.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Text Divider

KategoriLeuze Electronic