Leuze 300i BPS aralığı performans ve kullanım açısından hem de yeni standartlar barkod konumlandırma sistemleri ikinci kuşak aittir.

Görünür kırmızı lazer ışığını kullanarak, konumlandırma sistemi barkod bandına göre konumunu ve hızını belirler. Teybin kendisi seyahat yolu boyunca sabitlenir.

Prosedür oldukça basittir. Barkod bandı ile başlayarak, önce kod okunur. Daha sonra pozisyon belirlenir ve son olarak iç işlemden sonra doğruluk bir milimetreden daha az bir seviyeye çıkarılır. Nihai konum ve hız değerleri, kullanıcıya bir ana bilgisayar arayüzü üzerinden bir kontrol cihazı aracılığıyla sağlanır.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

İşte bu sistemin özelliklerine bir göz atın:

 • Konumlandırma, (0 – 10,000 m) arasında değişen alt mm hassasiyetinde gerçekleştirildi
 • Kontrolün yüksek travers oranlarında (10 m / s’ye kadar) yapılmasını sağlar
 • Hem pozisyon hem de hız ölçümü aynı anda yapılabilir
 • Esnek montaj pozisyonları sağlar
 • PROFINET, PROFIBUS, SSI, RS232 / 422/485 ile uyumlu
 • WebConfig aracı veya fieldbus üzerinden konfigürasyon
 • Sıfır altı sıcaklıklarda (-35 ° C’ye kadar) kullanım için ısıtmalı isteğe bağlı model mevcuttur

Barkod Bandı

Barkod bandı, 40mm veya 30mm ızgaralı iki modelde mevcuttur. Herhangi bir barkod bandı, kesmek için tanımlanmış işaretler içeren ayrı ayrı konum etiketlerinden oluşan bir diziden oluşur. Bant genellikle yaklaşık 200m uzunluğunda bir tek içeren bir rulo halinde sunulur.

leuze - bps300i.jpg

BPS 300i’deki fonksiyonlar, barkod bandının üstüne sabitlenmiş kontrol barkodları kullanılarak etkinleştirilebilir / devre dışı bırakılabilir. Örneğin, MVS etiketi pozisyon değerlerinin bir barkod bandından diğerine yönlendirmeden bağımsız geçişini sağlar. Diğer taraftan, MV0 etiketi pozisyon çıkışının devre dışı bırakılması için bir kontrol sağlar.

Bununla birlikte, kontrol barkodunun düzenlenmesi, bir konum barkodunun yerini alacak veya iki barkod bandını birbirine farklı değer aralıklarıyla sorunsuz bir şekilde bağlayacak şekildedir.

Fonksiyonlar

BPS 300i barkod konumlandırma sisteminin iki ana işlevi vardır :

 • Konum Ölçümü
 • Hız ölçümü

Konum ölçümü, bir dizi parametreye bağlıdır: çözünürlük, birim, ofset ve önceden ayarlanmış. Benzer şekilde, hız ölçümü, çözünürlük ve ortalama parametrelerine bağlı olarak ilgili konum değerleri temelinde gerçekleştirilir.

BPS 300i 1000Hz hızında çalışır, yani 1ms’de tek bir değer tespit edebilir.

Ayrıca sistem , cihazın genişletilmiş konfigürasyonu için Leuze Electronic webConfig aracını içerir . Bu araç ile kullanıcı web tabanlı, grafiksel bir kullanıcı arayüzü ile detaylı izleme ve kontrol yapabilir. Kullanıcıya uzaktan kumanda vermenin yanı sıra, tanılamaların yapılması gerektiğinde araç da kullanışlı olur. Tanılama sekmesi, tüm dikkat çekici olay günlüklerini kaydeder ve bunları önceliğine göre sınıflandırır. Bunlar onarım işlemlerini ve geri izleme sistemi arızalarını gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Isıtma varyantı

BPS 300i SM 100DH, zorlu ortamlar için üretilmiş orijinal modelin bir çeşididir.

Isıtma kalıcı olarak monte edilir ve iki parçadan oluşur:

 • Ön kapak ısıtma
 • Konut ısıtıcı

Sistem -35 ° C’ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilir ve  18 – 30 VDC besleme gerilimi gerektirir.

Besleme gerilimi uygulandığında, başlangıçta sadece akım beslenir. Dahili sıcaklık 15 dereceyi aştığında, besleme gerilimi devreye girer. Daha sonra bir otomatik test gerçekleştirilir ve eğer her şey yolundaysa, sistemin çalışmaya hazır olduğunu belirten bir LED yanar.

Uygulamalar

Hareketli bir bileşenin pozisyonunu belirleme gereksinimi yüksek talep kazanmaktadır. Optik yöntemler, mekanik parçalarla ilişkili aşınma ve kaymayı atladıklarından bu tür uygulamalar için çok uygundur. Genel optik ölçüm tekniklerine kıyasla, BPS 300i, işlevsellik, doğruluk ve sağlamlık açısından iyi bir şekilde ele alınmaktadır.

Oldukça esnek, dayanıklı Barkod Bandı ile BPS 300i , eğrilerde ilerleyebilir ve toleransları sorunsuz şekilde yönlendirebilir.

Bu sistemin avantajları şöyle özetlenebilir:

 • Üç barkodun aynı anda taranması doğruluğu artırır
 • Esnek alan derinliği mekanik sapmaların köprülenmesini sağlar
 • Geniş açılma açısı ve kompakt yapısı, cihazı taşıyıcı ve depolama endüstrileri için uygun hale getirir
 • BPS, montaj cihazları sayesinde yalnızca bir vidayla mm hassasiyetine ulaşabilir
 • Gerilim düşmesinden sonra bile, sistemin benzersiz etiketleme metodolojisi çalışır durumda kalmasını sağlar

Tüm bu nedenlerden dolayı, BPS 300i aşağıdakiler için idealdir:

 • Eşzamanlı konumlandırma, hassas üretkenlik ve yüksek travers oranlarının gerekli olduğu Yüksek Bay Depolama Aygıtları.
 • Geniş çalışma aralıkları (50 – 170 mm) nedeniyle esnek montaj konumlarının ve güvenilir konum tespitinin gerekli olduğu telpher hatları.
 • Hızlı, senkronize ve çizilmeye ve UV ışınlarına dayanıklı barkod bantlarının gerekli olduğu Gentry vinçleri.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Text Divider

KategoriLeuze Electronic