Fark ne? Ne aramalıyım?

  • Watt, tüketilen güç birimi veya enerji miktarıdır. Ne kadar fazla enerji kullanılırsa, watt o kadar yüksek olur.
  • Lümen, yayılan ışığın parlaklığının bir ölçüsüdür. Lümenler, poundlar patatese, galonlar da benzine yakılır. Lümen sayısı arttıkça ışık da artar.

Hepimiz enerji maliyetlerini düşürmek için daha az enerji kullanmak istiyoruz, bu da daha az enerji kullanmak demektir. Bunu yapmak için, watt yerine lümen düşünmeliyiz. Eviniz için bir ampul satın almak, bir ofis alanını veya depoyu bırakmak, lümenlerin enerji maliyetini düşürmede önemli bir faktör olması gerekir.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

En iyi olanı nasıl anlayabilirim?

Evlerimiz için, geleneksel olarak satın alma işlemimizi bir lambanın gücüne dayandırırız. Normalde 100w akkor ampul satın alırsanız, lümenlere bir göz atın ve daha verimli, daha uzun ömürlü LED ile karşılaştırın. 100w ampule eşdeğer LED bulmak için, 100 watt yerine sadece 14-18 watt kullanacak yaklaşık 1600 lümen arayın – bu da önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar!

WattsLumens1.jpg

Aynı teori, bir ofis veya depo alanı satın alırken de geçerlidir. Daha iyi bir enerji tasarrufu sağlayan LED değişiminin belirlenmesine yardımcı olmak için mevcut watt ve fikstürlere bakabiliriz.  LED armatürler ile aynı miktarda ışığa ulaşabiliriz ya da muhtemelen daha iyi! 

Örneğin, bir depoda şu anda 400w metal halojenür yüksek bölmeli armatür kullanıyorsanız, bu armatürleri 160W LED yüksek bölmeyle değiştirerek potansiyel olarak fikstür başına 240w tasarruf sağlayabilirsiniz. Bir metal halojenür lamba üzerindeki ilk lümen LED’den daha yüksek olmasına rağmen, lümen oldukça hızlı bir şekilde amortisman ve armatürün ömrünün lümenleri aşağıda gösterildiği gibi oldukça benzerdir.

Watsslumens2.png

Bir dahaki sefere herhangi bir lamba veya armatür için alışveriş yaparken, en iyi enerji tasarrufunu elde etmek için watt yerine lümen düşünmeyi unutmayın.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Text Divider

KategoriLED Aydınlatma