Bir başvurunun her ihtiyacını tek bir çözümle karşılamak mümkün müdür? Hepsi uygulamanın karmaşıklığına bağlıdır. Basit uygulamalar, bir hedefin varlığını veya yokluğunu tespit etmek için yalnızca basit dijital çıkış sensörlerine ihtiyaç duyabilir. Ancak, kusur tespiti, yüksek hızlı hedef muayenesi, hassas konumlandırma, profil karşılaştırması veya yukarıdakilerin bir kombinasyonunu içeren zorlu uygulamalar ne durumda?

Geleneksel görsel denetim sistemleri tüm bu görevleri kolayca yerine getirebilir ancak genellikle önemli bir maliyet ve karmaşıklık olmadan. Bir çözüm seçmeden önce, kendinize birkaç soru sormalısınız:

  • Sensörlerin hangi görevleri yerine getirmesi gerekiyor?
  • Basit bir çözüm var mı, yoksa tasarımım büyük bir revizyon gerektiriyor mu?

Cevaplarınıza bağlı olarak, SmartRunner teknolojisi birçok karmaşık ve maliyetli çözüm için çekici bir alternatif sunabilir.

İki dünyanın da en iyisi

Pepperl + Fuchs tarafından Ekim 2017’de tanıtılan SmartRunner teknolojisi, ışık bölümü teknolojisi ve entegre LED’li 2 boyutlu görme sensörünün benzersiz bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Işık kesit teknolojisi, çizgi profillerini ölçmek için bir lazer ve üçgenleştirme prensibini kullanır. Entegre LED’ler, kullanıcıya bu lazerin nerede taradığı ve nesnenin ayarlanabilir toleransları dahilinde olup olmadığı konusunda bir rehber sunar. İki boyutlu görüntü teknolojisi, aynı cihazdaki hataları kaydetmek ve kolay cihaz yapılandırması için Veri Matrisi kodlarını okumak için bir kamera kullanır.

Bu teknolojilerin kombinasyonu, SmartRunner sensörlerinin karmaşık görüntü verilerini değerlendirmesini ve basit bir iyi / kötü çıktısına dönüştürmesini sağlar. Kısaca, SmartRunner teknolojisi, kullanımı kolay dijital çıkış sensörlerinde gelişmiş görüntü sistemlerinin işlevselliğini sağlar. Ayrıca pahalı kamera tabanlı görüntü sistemlerinin yerini almak için yeterli hassasiyete sahip, uygun maliyetli bir çözüm sunar .

Kullanıma hazır

Bizim ilk SmartRunner : fırlatma üç model dahil Dedektöreşleştirici ve Genişletilmiş eşleştirici. Her model, uygulaması için özel olarak önceden yapılandırılmıştır, bu nedenle kullanıcının, sensörü çalıştırmak ve çalıştırmak için sensörünü monte etmesi, bağlaması ve yapılandırması gerekir.

Evet, gerçekten bu kadar kolay. Öğretme düğmeleri, değerlendirdiğiniz tam profili veya alanı belirler ve yazılım algılama bölgesini, ilgilenilen bölgeyi, toleransları, minimum nesne boyutunu ve daha fazlasını ayarlamanıza olanak tanır. Yazılım ayrıca, ilk kurulum veya yeniden yapılandırma için Data Matrix kontrol kodları oluşturmanıza olanak sağlar. Tüm parametreler önceden ayarlanmış ve sensörlere kod aracılığıyla verilmiştir.

Her üç model de aynı gövdeyi paylaşıyor ancak farklı algılama yeteneklerine sahip. Detektör, bir alanını taramak ve bir nesne alanına girdiğinde bir kontrol için bir dijital çıkış göndermek için tasarlanmıştır. Maçlar ve eşleştirici Extended bir hat profili tanımak ve öğretilen-referans profilleri ile karşılaştırın. Maçlar sırasında, tek bir profil saklayabilir Genişletilmiş Maçlar 32. Profiller öğretme düğmesi vasıtasıyla ya da yazılım ile öğretilir saklayabilirsiniz. Her iki modeldeki dijital çıkışlar, kontrol cihazlarının seri verileri işlemeden görevleri kolayca atamasını sağlar.

Bunun benim için anlamı nedir?

Etrafta uçuşan tüm teknik terimlerle, bunun size nasıl fayda sağladığını merak ediyor olabilirsiniz. Daha önce sorduğumuz sorulara tekrar bakalım:

Sensörlerin hangi görevleri yerine getirmesi gerekiyor?

  • Pahalı makine bileşenlerini korumanız gerekirse, SmartRunner Detector çalışma süresini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak kullanımı kolay bir çözüm sunar.
  • Nesneleri denetlemeniz ve şekil veya konumlarına göre bunları kabul etmeniz / reddetmeniz gerekirse, SmartRunner Eşleştirici, planlanmamış duruş sürelerini önlemenize yardımcı olacak esnek bir çözüm sunar.

Basit bir çözüm var mı, yoksa tasarımım büyük bir revizyon gerektiriyor mu?

  • Kullanımı kolay SmartRunner sensörleri, belirli uygulamalar için önceden yapılandırılmıştır. Kolayca programlanan her iki model de yüksek hızlarda zorlu, yüksek çözünürlüklü vizyon görevlerini gerçekleştirebilir. Alt milimetre hassasiyetinde, kompakt bir yuvadaki dijital çıkışlar ve kullanıma hazır işletim sayesinde SmartRunner ailesi, mevcut veya yeni işlemlere kolayca entegre edilebilir.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.