Işık perdeleri güvenliği ve performansı nasıl artırabilir?

Yolcu asansörleri otomasyon ekipmanlarını kullanmaya başladıkça, asansör kapılarının açılması ve kapanmasından kaynaklanan yaralanmalar nedeniyle dava sayısı arttı. Sonuç olarak, asansörler, bir nesneyle temas kurulduğu anda operasyonu engellemek için daha sofistike ve akıllı mekanik güvenlik tamponları ile donatıldı.

Büyüyen engelleme gereksinimlerini karşılamak için , makine ile herhangi bir fiziksel temas yapılmadan önce varlığı tespit etmenin bir yolunu sunan ışık perdeleri geliştirilmiştir.orion_groupshot_390x195.png

Günümüzde ışık perdeleri, küçük ölçekli kullanımların ötesine geçen bir yardımcı programa sahiptir ve bu da endüstriyel tesislerde çalışma alanlarındaki herhangi bir hasarı önlemek için gerekli kılmaktadır. Kızılötesi ışık, seçilen alanda veya makine üzerinde bir güvenlik alanı oluşturmak için kullanılan en büyük ışın kaynağıdır. Işın dizisini oluşturan ışık perdesinin bir kısmına verici denir. Vericinin yolu kesildiğinde, alıcıya bir röle veya ilgili devreyi çalıştıran bir sinyal gönderilir.

İş yeri daha karmaşık hale geldikçe, ilgili ekipmanın gereksinimleri de artar. Tüm ürünler, bileşenlerin montajı ve işlevselliği açısından birtakım farklılıklar olduğu gibi aynı değildir. Tepki süresine ek olarak, derinlik penetrasyon faktörü ışık perdesi için de önemli bir faktördür .

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

Derinlik penetrasyon faktörü , bir işçinin tespit edilmeden önce belirli bir mesafeyi perdeyi kesebileceği durumlarda önemlidir. Makine için asgari güvenlik mesafesi için hesaplamalar yaparken bu belirli mesafe dikkate alınmalıdır.

Ayrıca, bir ışık perdesinin sağladığı güvenlik ve güvenilirlik seviyesi, bir endüstrinin genel verimliliğini artırmaksa birinci sınıf olmalıdır. Acil durum devresine çift kanallı çıkışlar herhangi bir arızayı önleyebilir, uç nokta röleleri de ışık perdesi kadar duyarlı olmalıdır.

ABB Jokab ışık perdeleri, optoelektronikte çığır açan gelişmelerin ana örneğidir. ABB Jokab’ın ışık perdeleri tarafından karşılanan EN 61496-1 gibi donanımlar için güvenlik gereklilikleri ilgili makamlarca belirlenmiştir.

Birden fazla uygulama için tasarlanan ışık perdeleri aşağıdaki özellikleri bir araya getirir:

  • EN61496 düzenlemelerine uyun
  • Esnek montaj
  • LED göstergeleri
  • IP65 Koruma Sınıfı
  • 3-40 metre aralığı
  • Işık perdelerinin istenmeden atlanabileceği zaman sıfırlama ve sessize alma
  • Çok sayıda çözünürlükte mevcuttur
  • Harici cihaz izleme olanağı sunun

Şirket , dikey güvenlik perdeleri ve yatay güvenlik perdeleri gerektiren her türlü işyerini kapsayan, çoklu güvenlik özelliklerine sahip çok çeşitli ışık perdeleri ve ızgaraları paketler . Bütün bunlara ek olarak, tüm talimatları, kabloları ve ek donanımları paketleyen ışık perdelerinin kurulması son derece kolaydır.

Sonuç olarak, iyi tasarlanmış ışık perdeleri ve ışık ızgaraları bir tesisin güvenliğini ve performansını artırabilir çünkü manuel işler artık yaralanma riski olmadan gerçekleştirilebilir.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Text Divider

KategoriABB