Londra’daki DatacenterDynamics‘teki son ZettaStructure etkinliğinde Schneider Electric‘in BT Bölümünün genel başkan yardımcısı Dave Johnson, “Bağımsız arabalar, sunucusuz veri merkezleri ve her yerde bulunan ZettaStructure‘ın yükselişi” başlıklı genel kurul paneline katıldı. Veri merkezi otomasyonundaki artış gelecekteki teknolojiler için hayati öneme sahipse, bu konuda Schneider Electric’in son gelişmelerini tartışmak için iyi bir fırsat gibi görünüyordu ve özellikle Schneider Electric’in EcoStruxure‘u hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgileniyordum.

EcoStruxure’u Ayarlama

Dave, EcoStruxure’un Schneider Electric’in açık ve birlikte çalışabilir IoT platformu ve sistem mimarisi olduğunu açıkladı. Veri Merkezi içerisinde, Veri Merkezi için EcoStruxure, fiziksel katmana bağlı cihazlarla başlayan, UPS’leri ve güç dağıtım birimlerini (PDU‘lar) ve ayrıca anahtarlamayı ve hassas klima Omnipresent sensörler, bu cihazlar tarafından çok fazla veri üretilmesine neden olur ve bu izleme çabası, kurulumları optimize etmek ve sonunda tamamen özerk bir durumda çalışmalarını sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Oradan, bir sonraki katman Schneider Electric’in Edge’in kontrolü dediği şeydir. Tüm bağlı cihazlara ve Veri Merkezinde olanlara eşlik eden yazılım ve izleme çözümlerinden oluşur. Şirketler, Veri Merkezi gereksinimlerini karşılamak için giderek daha karmaşık hibrit yaklaşımlar kullandıkça, Edge Computing hızla büyüyor. Edge, benzersiz zorluklar sunar çünkü kurulumlar genellikle uzaktadır ve yerel BT personelinin desteği olmadan gerçekleşir. Yaşam döngüleri uzundur ve esnek olmalarının yanı sıra yönetilmeleri, korunmaları ve konuşlandırılmaları kolay olmaları gerekir. Ek olarak, yazılım Veri Merkezi işlemlerinin başarısı için kritik öneme sahiptir.

Üçüncü ve en yüksek katman Dave’in “Analitik” olarak tanımladığı ve sensör verileri, canlı, öngörücü analitik ve akıllı alarm yoluyla esneklik ve görünürlük sağlayan bir analiz. Büyük bir “göl” tarihi oluşturmak için gittikçe daha fazla veri toplandığından, analizler ekipmanın her türlü çalışma ve çevre koşulunda nasıl davrandığını anlamak için çok daha iyi bir iş yapabilir. Bunu yaparken, bu Veri Merkezleri yönettikleri tesislerin güvenilirliğini ve verimliliğini artırmak için temel bilgilere erişebileceklerdir.

Açık Mimari

Çoğu insan için sorun, yalnızca zaten zaten Schneider Electric ürün ve hizmetlerini kullanan kuruluşların EcoStruxure for Data Center‘dan yararlanıp faydalanamayacağı, ancak bunun tüm donanımlar için bir mimari ve tamamen açık bir platform olduğunu garanti edebilir. Dave, paletinde Schneider Electric’in çoğu müşterinin karışık ortamlara sahip olmadığını bildiğini söyledi. Şirketler mümkün olduğunca fazla Schneider Electric ekipmanı kullanmış olmanın iyi olacağı açık olsa da, çoğunun tesislerinde entegre olan birkaç şirketin ekipmanının olması anlaşılabilir. EcoStruxure ayrıca çok satıcılı bir ortamda önemli bir değer katmayı amaçlamaktadır.

Bulut tabanlı mimarilerin gelişimi, müşterilerin izleme çözümleri kullanmasını kolaylaştırır ve hızlandırır. Bu aynı zamanda çoklu, dağıtılmış BT ortamlarını yöneten müşteriler için bulut tabanlı analizlere daha ölçeklenebilir bir yaklaşım sunar. Veri Merkezi için EcoStruxure, verilerin buluttan önce toplanmasını ve analiz edilmesini sağlar, bu da bulut öncesi araçlarla mümkün değildir. Dave’e göre, ayrıca daha esnek ve verimli sistemler vaat ediyor. EcoStruxure’un veri merkezinizi daha verimli bir şekilde yönetmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, görüşmemizi izleyin.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.