LGM serisi hafif ölçüm ızgarası, herhangi bir IO-Link master üzerinden sürekli olarak bir PLC ile iletişim kurmak için tasarlanmış tek bir verici ve alıcı çiftine yerleştirilmiş bir demet fotoelektrik sensör dizisidir. 100 mm ila 3200 mm arasında değişen çeşitli yüksekliklerde, kiriş sayısı yüksekliğe bağlı olarak değişmektedir. Işık ızgarası, IO-Link teknolojisi sayesinde PLC üzerinden kolay kurulum ve parametrelendirme için uzaktan yapılandırılabilir; Bu sensörleri ayarlamak için karmaşık tek ışın hesaplamaları gerekmez.

LGM serisi hafif ızgara, ayarlandığı gibi kullanımı kolaydır. Kullanıcılar, kılavuzun 16 ölçüm seçeneğinden hangisinin uygulamaları için en uygun olduğunu seçmesi gerekir. Uygulamanın nesne boyutlandırma ve profillendirme, ürün yönlendirmesi ve konumlandırılması, ağ gerginliği kontrolü, yükseklik ölçümü veya boyutsal incelemeyi içermesi durumunda, bu çok yönlü fotoelektrik sensör çözümleri ölçüm değerlerini milimetrelerle doğrudan bir IO-Link arayüzü üzerinden kontrol ünitesine doğrudan gönderebilir. Mesafe değerine analog dönüştürücü cihazlar gerekli değildir.

Işık ızgaraları nesneleri hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve ölçebilir, böylece en iyi şekilde saklanabilirler. Engellenen son ışın (LBB) ve engellenen ışın sayısı (NBB) ölçüm işlevleri, bunu yapan ölçüm seçeneklerine iki örnektir. LBB, bir nesnenin en yüksek konumunu belirler ve NBB, bir nesnenin boyutunu en yüksek ışın ile engellenen en düşük ışın arasındaki farka göre belirler. Işık ızgaraları ayrıca dikey ve yatay montaj kombinasyonu yoluyla hacim ölçümü sağlayabilir.

LGM ışık ızgaraları da oldukça hassastır. Şekil ve geometriye dayalı nesneleri tanımlayabilirler ve delikler ve boşluklar da tespit edilebilir. Boş alanlar, bastırılmış alanlardaki nesnelerin algılanmaması için ayarlanabilir. Alanların boyutu, belirlenmiş bir değer aralığı (ör. 50-100 mm’yi engelleme) veya alanı bir nesneyle engelleme ve aralığı boyutuna öğretme ile tanımlanabilir. Bu özelliklerin tümüne ve daha fazlasına, IO-link sayesinde ücretsiz PACTware yazılımındaki bir düğmeye tıklayarak uzaktan erişilebilir ve uygulanabilir. PACTware, IO-link master’a bağlanır ve çeşitli modların grafik gösterimi ile kullanımı kolay bir arayüz sağlar (bkz. Şekil 1).

Şekil 1: PACTware’den çeşitli modların grafik gösterimi

LGM ışık ızgarası, 8 mm, 17 mm, 25 mm ve 50 mm çözünürlüklerde ve 3200 mm’ye kadar alan yüksekliğinde mevcuttur. Işık ızgaraları dar alanlara sığmalarını sağlayan ultra düşük bir profile sahiptir ve IP67 alüminyum muhafazaları soğuk hava depolarında bile zorlu ortam koşullarına dayanır.

  Önemli

  • 16 entegre ölçüm fonksiyonu arasından seçim yapın
  • Milimetre cinsinden doğrudan ölçüm – karmaşık dönüşüm yok
  • Entegre IO-Link arayüzü kolay kurulum ve değerlendirme sağlar
  • İnce hafif gövde, hızlı esnek kurulum sağlar
  • IP67 koruması, soğuk hava depoları için de uygundur
  • Kiriş geçiti, tepki süresinde artış olmadan daha yüksek çözünürlük sağlar

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.