Pepperl + Fuchs IO-Link fotoelektrik sensörler daha az bilinen özelliklere sahiptir. Operasyonel parametrelere, sensör bilgilerine ve diğer yaygın olarak kullanılan ve görüntülenen öğelere ek olarak, IO-Link fotoelektrik sensörlerinin birçoğunda birden fazla uygulamada yardımcı olan özellikler bulunur. Bu özellikler arasında konumlandırma göstergesi, cihaz kontrolü, trend çizelgeleri ve veri toplama aralığı bulunur.

        1. Konumlandırıcı Göstergesi

Konum belirleme göstergesi, sistemde belirli bir sensörün yerini belirleme aracı olarak kullanılır veya ihtiyaç olması halinde uygulamada kullanılır. Bu, seçilen personelin üzerinde tanımlanmış bir LED paterninin yanıp sönmesi ile gerçekleştirilir, böylece işletme personeli onu tesis katında ayırt edebilir. Yer belirleme göstergesi, PACTware programındaki “Servis” sekmesine gidilereketkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. “Devre dışı” veya “etkin” seçenekleri bir açılır menüden seçilebilir ve sensörün LED’lerinin mevcut durumu açılır menünün sağındaki resimde gösterilir.

         2. Cihaz Kontrolü   

Cihaz kontrol özelliği, cihazın teşhis amacıyla sıklıkla farklı çalışma durumlarına ayarlanmasını sağlar. Bu sensörler üzerindeki cihaz kontrolü, PACTware programındaki “Servis” sekmesinde, konum belirleme göstergesiyle aynı şekilde bulunur. “Normal çalışma” ve “yayıcı engellendi” seçenekleri bir açılır menüden seçilebilir. “Verici engellendi” seçildiğinde, verici kapatılır ve vericinin çalışmasına dayalı olarak sağlanan hiçbir bilgi mevcut olmayacaktır.

            3. Trend Tabloları 

Trend grafikleri, PACTware içindeki “Gözlem” sekmesinin altında bulunur. Bu araç, dört alanın seçilen aralıklarla devam eden bir zaman diliminde izlenmesine olanak sağlar. Bu dört alan “Mesafe”, “Sinyal Kalitesi”, “Anahtarlama Sinyali 1” ve “Anahtarlama Sinyali 2” ‘dir. Mesafe veya ölçüm değeri, bir nesneye ölçülen geçerli mesafedir. Sinyal kalitesi göstergesi, kalitenin zayıf bir sinyal veya parazitle düştüğü değerlendirilen sensör sinyalinin kalitesidir. Anahtarlama sinyali 1, birinci anahtarlama sinyalinin mevcut durumudur ve anahtarlama sinyali 2 ve bunun sinyali için aynıdır.

           4. Veri Toplama Aralığı

Aralıklı sensöründen veri toplama arasındaki zaman miktarına karşılık gelir. Müşterinin tercihine bağlı olarak, 100 milisaniyeden 1 saate kadar değişen açılır menüden seçilebilecek önceden belirlenmiş zaman aralıkları vardır. PACTware yazılımı içinden veri toplama işlemi duraklatılabilir veya devam ettirilir ve kaydedilebilir. Bu çizelgeler (aşağıda görüldüğü gibi) çıkış sinyali trendlerini ve düzenlerini izlemek ve uygulamadaki etkinlik zamanlamasını doğrulamak için kullanılabilir.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.