Temassız ölçüm cihazları olarak fotoelektrik mesafe sensörleri sayısız uygulama alanı için uygundur.

Ölçülecek mesafeye bağlı olarak farklı çalışma prensipleri mevcuttur. Contrinex uzmanları, kısa mesafelerde yüksek hassasiyetli mesafe ölçümü için bir lazer üçgenleştirme yöntemi kullanırken, uzun mesafelerde optik uçuş süresi (TOF) yöntemini tercih ederler. Bu ölçüm teknolojileri iki yeni yüksek hassasiyetli sensör tarafından kullanılır: kısa mesafeli mesafe ölçümü için DTL-C23 ve daha uzun mesafeler için DTL-C55. Her iki sensör tipinde de mesafe ölçümü, hedef renk veya yüzey özelliklerinden büyük ölçüde bağımsızdır ve tekrarlanabilirlik yüksektir. Algılanan mesafeler, ayarlanabilir bir analog çıkış üzerinden çıkarılabilir ve dijital çıkış için, bir kabul anahtarlama penceresi öğretme ile yapılandırılabilir. Sensörler -20 ila + 60 ° C (-4 ila + 140 ° F) arasındaki ortam sıcaklıklarında çalışır ve IP67 / IP69K koruma sınıfı ile suya son derece dayanıklıdır. DTL-C55 sensörleri ayrıca endüstriyel temizlik maddelerine karşı oldukça dirençli ve bu nedenle hijyenik alanlar için ideal olan Ecolab sertifikasına sahiptir.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

Hassas kısa mesafe ölçümü

DTL-C23 mesafe sensörü, lazer üçgenleme ilkesine göre çalışır ve tipine bağlı olarak, 0.12 mm çözünürlükte ve +/- 0.25 mm doğrusallıkta 20 ila 100 mm mesafeleri ölçer. Sadece 1,5 mm’lik bir ölçüm noktası çapıyla, tekrarlanabilirlik 80 mm’lik bir mesafede <0,25 mm’dir. Tipik bir uygulama, sarma silindirleri üzerindeki malzemenin kalınlığını ölçmektir. 1 ila 10 V analog çıkış aralığını başlangıç ​​ve bitiş kalınlıklarına ayarlayarak, optimum çözünürlük kolayca elde edilebilir. Bu kompakt sensör ayrıca konum, yükseklik veya kalınlığın küçük parçalı tespiti ve kontrolü için de uygundur.

Daha uzun mesafeler doğrudan dijital biçimde ölçülür ve iletilir

Yeni DTL-C55 mesafe sensörü, 5000 mm’ye kadar mesafeleri ölçmek için optik TOF yöntemini kullanır. IO-Link versiyonunda, ölçümler doğrudan kontrol sistemine dijital formda milimetre değerleri olarak iletilir, ilave analog-dijital dönüştürücü ve uzun hatlar için sinyal düşüşü gerekmez. IO-Link Akıllı Sensör Profili, kullanımı kolaylaştırır ve entegrasyon maliyetini en aza indirir. Bu profil aynı zamanda kullanıcı dostu standart parametrelere ve öğretme işlevlerine sahip sensörlerin ilk kurulumunu destekler. Mevcut kontrol sistemi parametreleri yeni kurulan her sensöre veri yolu üzerinden aktarılır. Ek olarak, IO-Link kapsamlı teşhis seçenekleri ve çalışma saatleri, sinyal kalitesi veya anahtarlama işlemlerinin sayısı gibi ek bilgiler sağlar. Öğretme veya doğrudan parametre yazma yoluyla ayarlanabilen iki sanal anahtarlama noktasıyla, Sensör özellikle mobil lojistikte kullanım için uygundur. Örneğin, forklift araçlarında uzun ölçüm aralığı, raflarda bulunan ürünleri güvenilir bir şekilde tespit edecek ve daha fazla öğe için herhangi bir boş alanı ölçerek depolamanın tam olarak kullanılmasını sağlayacaktır.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

satis.destek@maxelendustri.com

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

muhasebe@maxelendustri.com

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

depo@maxelendustri.com

KategoriContrinex
logo-footer

                

Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın | Call Now !