Tipik fotovoltaik tesisler önemli bir risk taşır.

Güneş panelleri tarafından üretilen enerjiyi sürücüye ulaştıran kablo ne zaman uygun güneş ışığı varsa o zaman enerjilendirilir ve bu enerji verme DC bağlantı kesme anahtarı kapalı olsa bile kalır.

Fotovoltaik jeneratörler güneş ışığı olduğunda enerji üretirler ki, bu durum mevcut ışığın miktarına göre neslin yoğunluğunu değiştirmek içindir.Fotovoltaik bir kurulumda, inverter temel bir ekipmandır.Panellerin ürettiği enerjiyi doğru akımdan (DC) alternatif akıma (AC) dönüştürmekle sorumludur.

Hem DC tarafı (ayırıcılar, sigortalar ve aşırı gerilim koruma cihazları ile) hem de alternatif akımın tarafı için sistem emniyet cihazlarının monte edilmesi inverter ile birliktedir.

İnvertörler kullanım kolaylığı için ve imtiyaz sahibinin talebi üzerine erişilebilir bir yere kurulur.Yani, güneş panelleri ve invertör arasında daima belirli bir mesafe vardır.

Panellerin ürettiği enerjiyi eviriciye iletmek için,doğru akımda 1000V’a yakın gerilimleri kolaylaştıran kablolama yapılır.

Bunlar, enerjili kalan kablolardır, çünkü anahtarları invertöre her zaman takılı değildir. (bazı invertörlerde entegre bir anahtar bulunur).

Fotovoltaik tesislerin etkinliğini izleme, hataları tanıma ve arttırma

Fotovoltaik sistemler için, bir izleme sistemi kurduğumuzda sistemi hazırlıyoruz,bunun sebebi kullanıcı, kurulumunun durumu hakkında her zaman bilgi sahibi olur,böylece gerekirse maksimum verim elde etmek için hemen harekete geçebilir / tepki verebilir.

Avantajları

  • Fotovoltaik panelleri yıldırım düşmelerinden ve gerilim dalgalanmalarından kaynaklanan hasarlardan koruyun. Kompakt ve özel elektrik panoları sayesinde karlılığı arttırabilirsiniz.
  • Tek tek tellerin izlenmesi için sistemler sayesinde güneş enerjisinden verimli bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  • Durumu ve hızlı alarm sistemini e-posta veya SMS ile tespit etmeye yarayan yazılım araçları sayesinde her zaman bilgilendirilirsiniz.

Dize Kutusu

Hat içi harici sigortalara sahip Dize Kutusu, kompakt bir kutu tasarımı sunar. Fotovoltaik sistemlerin yönetici ve kurucu olarak,tesisat ile maksimum verim almak istiyorsanız jeneratör bağlantısı kutuları aldığınızda amacınıza ulaşırsınız. Kompakt kutu da tesisatın gücünü arttırmak için önemli işlevleri toplar. Muhafaza etmek ve mevcut dize dağıtmak; bireysel modüller, yıldırım ve güç dalgalanmalarının hasarına karşı koruma ve kurulum gücünü izler. Gereksinimlere bağlı olarak denetim kutusunun dışında koruma dizeleri ile standart dize koruma ve özellikle kompakt sürümü ile jeneratör bağlantısı kutusunun sürümü arasında seçim yapabilirsiniz.

Dize izleme

İzleme modülü fotovoltaik sisteminizin gücü hakkında sizi güvenilir bir şekilde bilgilendirir. Fotovoltaik tesisler mümkün olan en kısa sürede maksimum güneş enerjisi verimine ulaşmalıdır. Bu nedenle bireysel dizgelerin bile başarısızlığına doğrudan tepki vermek gerekir. Phoenix Contact tel zincir takip sistemi, arızalara ve güç kayıplarına anında tepki vermenize olanak sağlar.

Sistem, tesisatınızın akımlarını ve voltajlarını güvenle izleyebileceğiniz bir iletişim modülünden ve çeşitli ölçüm modüllerinden oluşur.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.