Gıda Üretiminde En Üst Düzeyde Yapay Zeka ile OEE'yi Geliştirin

Yiyecek ve içecek üreticileri güncel makine kontrol teknolojisinden nasıl yararlanabilir?

Yapay Zekanın (AL) gıda üretiminde uygulanması hız kazanıyor. Birçok F&B şirketi, AL’nin yalnızca Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) arttırmak için bir fırsat sunduğunu ve dolayısıyla azalan maliyetleri artan verimlilikle birleştirdiğini ve aynı zamanda israfı veya işlemi azaltmak gibi sürekli iyileştirme programlarını desteklerken veri analizini iyileştirmek için  bir fırsat sunduğunu biliyor.

AL ile daha iyi OEE elde etmek

Aberdeen Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, F&B endüstrisinin liderleri tarafından% 89’luk OEE değerlerine ulaşılmış olmasına rağmen, şu anda takipçiler tarafından canlı kullanımda olan geleneksel sistemlerin çoğu% 74 civarında üretim yapmaktadır. Ancak, bunun ötesine geçip otomasyon için yapay zeka çözümleri eklerseniz ne olur? Kalitenin iyileştirilmesi ve makinenin arıza süresinin önlenmesi için öngörücü bakım kullanılması durumunda, çok daha önemli verimlilik kazançları elde etmek mümkündür. Her durumda, sayı ne olursa olsun, tüm süreç boyunca OEE bilgisini elde etmek için asıl önemli olan, onunla ne yaptığınız ve belirlenen acı noktalarını nasıl çözeceğinizdir.

İstenilen durum ve gerçeklik arasında hala büyük bir boşluk vardır: Bulut Tabanlı AL çözümleri, büyük miktarda veriyi işlemesi gerektiğinden, altyapı ve BT açısından önemli gereksinimler ortaya koymaktadır. Bu çözümlerin katma değeri, AL yatırımlarının geri dönüşünü belirleyemeyen sağlayıcılar için her zaman net değildir. Ek olarak, üretim endüstrisindeki sistem tasarımları karmaşık ve benzersizdir; bu da standart çözümleri uygulamayı zorlaştırır.

Makine seviyesinde AL

Üretim sürecinde somut ve önemli katma değer yaratan AL çözümlerini nasıl tasarlayabilir ve entegre edebiliriz? Desenler için büyük miktarda veri aramak yerine, çalışan işlemlere ek olarak, Omron başka bir yönden zoru üstlenir: Makine kontrol birimine entegre edilmiş AL Algoritmaları, Edge’te gerçek zamanlı işlem optimizasyonu için çerçeve oluşturur – makine seviyesinde.

Bireysel üretim hatlarının veya sahalarının sınırlı işlem gücü kullanılarak yüksek seviyede analiz edildiği bulut bilişim ile karşılaştırıldığında, yakın zamanda uyarlanabilir zekaya sahip olan Omron tarafından başlatılan AL kontrol cihazı eyleme daha yakındır ve normal kalıpları anormal olanlardan normal şekillere göre belirler ve ayırt eder. AL Kontrol Cihazı, ekipmanın ömrünü uzatmak için bir kontrol cihazındaki Edge cihazları hakkında veri toplar, analiz eder,kullanır ve arızaları önlemek için öngörülemeyen olayları tespit eder. Bu güçlü çözüm, üreticilerin ekipmanları zarar görme ihtimali ve çalışmama riskini erken tespit ederek sorunları çözmek için hemen harekete geçmelerini sağlayarak yardımcı olabilir.

AL Kontrolörü, OEE’yi gözle görülür bir şekilde iyileştirmek için yapılması gerekenleri belirlemeye yardımcı olur – sadece birkaç yüzde puanlık bir iyileştirme, önemli verimlilik artışları ve maliyet düşüşleri ile sonuçlanabilir.

Omron’dan AL Denetleyici Çözümü

AL Kumanda Omron Sysmac platformunun entegre kontrolü, hareket ve robotik, görüntü işleme ve makine güvenliği için modül içeren fabrika otomasyonu için komple bir çözüm.  Süreçler, önceki bulgulara ve yapılan iyileştirmelere dayanarak istihbarat kazanmakta ve üretim sürecinin genel optimizasyonunu sağlamaktadır.

Omron, orijinal üretim yeniliği konseptini “yenilikçi-Otomasyon” u gerçekleştirmek için müşterileriyle birlikte çalışır. AL Controller ve Sysmac Kütüphanesi ile şirket, otomasyon için istihbarat gerçekleştirmeyi hızlandırır. Bu, insanların ve makinelerin, aksama sürelerini azaltmak, performansı en üst düzeye çıkarmak ve sıfır hatalı ekipman elde etmek için uyum içinde işbirliği yaptığı geleceğin bir fabrikasını mümkün kılar. Tahmini bakım ve kontrol çözümleri şimdi Omron Industrial Automation Europe’dan temin edilebilir.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriYapay Zeka
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.