Hareket ve alacakaranlık sensörleri, özellikle aydınlatma ve alarm kurulumlarında geçerli olan çok fonksiyonel ve pratik cihazlardır. Kullanımları birçok fayda sağlar.
Peki Faydaları nelerdir?
Neden kullanmaya değer? 
Operasyonları nedir?
Onları nereye monte edebilirsiniz?
Onları nereden satın alabilirim?

Hareket ve alacakaranlık için doğru sensörler nasıl  seçilir?

Hareket sensörü nedir?

Hareket sensörü (ayrıca hareket algılayıcısı olarak da bilinir), belirli bir alandaki hareketi algılamak için kullanılan bir aygıttan başka bir şey değildir. Hareket algılama başka bir cihazı, örneğin bir lambayı tetikler.

Hareket dedektörleri çalışma şekillerinden dolayı ayrılabilir;

  • Pasif (PIR)
  • Aktif (MW)

Pasif sensörler, bir odadaki sıcaklık farklılıklarına göre hareketi tespit eden kızılötesi cihazlardır. Örneğin bir insan veya hayvanın ortaya çıkmasından kaynaklanan sıcaklık değişikliklerine tepki verirler. Peki bu durum nasıl gerçekleşmektedir? İnsan vücudu, sensör tarafından algılanan ısı (kızılötesi dalgalar) üretir.

Aktif dedektörler, hareketli cisimleri tespit ettikleri elektromanyetik dalgalar (mikrodalgalar) veya ultrasonların kullanımı temelinde çalışır.

Piyasada pasif ve aktif fonksiyonları birleştiren çift dedektörler de bulunmaktadır . İşlemleri, alarm sistemini başlattıklarına veya yalnızca hareket her iki dedektör tarafından da algılandığında (pasif ve aktif) aydınlatılmasına dayanır. İkili cihazların en büyük avantajı, yanlış alarm oluşumunu sınırlamalarıdır.

Alacakaranlık Sensörü nedir?

Alacakaranlık Sensörü’nün görevi, başka bir cihazı veya kurulumu açmak veya kapatmak olan bir cihazdır – örneğin aydınlatma – doğal ışıktaki (güneş) değişikliklere bağlı olarak aydınlatma karanlıktan sonra devreye girer ve dışarısı aydınlandığında kapanır.

Hareket sensörü – oda kullanıcılarının güvenliği ve rahatlığı

Alacakaranlık ve hareket sensörleri, elektriği etkin bir şekilde yönetmenizi sağlayan cihazlardır. Kullanımları ayrıca ev gibi belirli bir nesnenin etrafında hareket etme güvenliğini de arttırır . Hareket algılayıcı sayesinde, örneğin tavan arasına gitmek, karanlıkta bir ışık düğmesi aramanıza gerek yok. Aydınlatma kendi kendine açılacak ve merdivenlerden aşağı inmek için endişelenmenize gerek kalmayacak. Karanlıkta bir anahtar aramaya gerek yok aynı zamanda odanın kullanım rahatlığı ve daha fazla konforu sağlanır.

Hareket dedektörleri, görevi davetsiz misafirleri caydırmak olan alarm sistemlerinde de kullanılır. Bir hırsız evimize yaklaştığında, örneğin, dedektör davetsiz misafirin hareketini tespit eder ve ardından aydınlatma açılır. Işığı açmak, birisinin binada olduğunu hırsıza söylemektir.

Alacakaranlık ve hareket sensörü – etkili enerji yönetimi

Daha önce de belirtildiği gibi hareket ve alacakaranlık sensörlerinin kullanımı elektriğin etkin yönetimini sağlar. Onlar sayesinde lambalar sadece gerçekten ihtiyaç duyulduğunda parlarlar. En güzel örnek bloklardaki merdivenlerdir. Konut bina yöneticileri tarafından kullanılan yaygın bir çözüm, hareket sensörleri kullanarak aydınlatma lambalar sadece merdiven boşluğunda hareket algılandığında açılır. Bu elektrik faturalarını önemli ölçüde azaltmanıza izin veren çok makul bir çözümdür. Bir gün içinde belki de bir saatliğine gerçekten ihtiyaç duyulursa aydınlatma neden gece gündüz açık olmalıdır?

Hareket dedektörleri ve alacakaranlık nereden alınır?

Hareket sensörü veya alacakaranlık satın almakla ilgileniyorsanız, çevrimiçi mağaza tekliflerine göz atmanızı öneririz. Bu tür ekipmanların satışı konusunda uzmanlaşmış ve müşterileriyle çalışanlarının profesyonel tavsiyelerine güvenebilecekleri bir dükkan seçmek en iyisidir. Bu, özellikle bu tür cihazları bilmediğimizde çok önemlidir. Hangi alacakaranlık ve hareket sensörleri üreticisini seçmeliyim? Hangi model kullanılacak? Cihaz binamda çalışır mı? Hareket dedektörleri ve alacakaranlık dedektörleri seçilerek neler yönlendirilmelidir? En önemli kriter sadece fiyat değil mi, maliyeti nedir? Profesyonel bir çevrimiçi mağazanın teklifini kullanırsak, tüm bu soruların cevaplarını alabiliriz .

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.