Banner Engineering Corp., Guitar Hero® video oyununu oynamak için tasarlanmış bir robot geliştirmek için Minnesota West Community ve Technical College mühendislik öğrencisi ve robotik eğitmeni ile ortaklık kurdu – ekranda göründüğü her nota yanıt verdi. 2008’de Minnesota West’ten mezun olan ve şimdi Meier Tool & Engineering‘de üretim mühendisi olarak çalışan Pete Nikrin, robotu Nikrin’in oyuna tanıttığı bir arkadaşıyla yarışmak üzere tasarladı ve iki hafta oynadıktan sonra Nikrin’i geçti.

Minnesota West’teki robot öğretmeni Bill Manor, Nikrin’e Banner Engineering’den dik açılı lensli bir PresencePLUS® P4 OMNI görüş sensörü eklemesini önerdi. Minnesota West, Banner’ı bir başlangıç ​​eğitim seti olarak indirimli olarak satın aldığından, elinde böyle bir vizyon sistemi vardı.

Manor, “Öğrenciler yıllar boyunca birçok projede Banner vizyon sensörlerini kullandılar. Örneğin, bir konveyörden inerken kapları incelemek için” dedi.

Guitar Hero robotunu geliştirmek için Nikrin, Minnesota West sweatshirt, şapka ve boyalı tırnaklarla birlikte bir manken kullandı ve kamera merceğini, robotun sol gözü olarak TV veya bilgisayar ekranına yerleştirilecek şekilde yerleştirdi. Roxanne adlı robot, bir görüntü alanındaki parlak ve koyu pikseller arasındaki geçişi algılayan, sayan ve konumlandıran bir Kenar görme aracı kullanarak oynatılacak notaları tanımladı.

Nikrin, “Ekranda yatay olarak çalışan, her perde için bir tane olan ve her birinin altındaki notalara odaklanacak araçları yerleştiren beş Edge aracı kurduk” dedi. “Beş dikey perde çizgisi ilerledikçe Kenar araçları sabit bir sinyal gönderdi ve koyu renkli bir dairenin ortasında parlak beyaz bir nokta göründüğünde, Kenar aracı sensörün algılamasına izin verdi.”

Banner’ın Kıdemli Uygulama Mühendisi Jeff Curtis, robotun işlem süresinin video oyununa yetişecek kadar hızlı olmasını sağlamak için Nikrin ve Manor ile birlikte çalıştı. Bir not tanımlandıktan sonra, bu sinyali etkin bir şekilde iletmek, yüksek miktarda programlamanın yanı sıra bir Modbus kaydı aracılığıyla uygulanan Ethernet teknolojisine de bağlıydı. Bir PLC, görüş sensörünün kaydına sürekli bakacak şekilde programlandı. Edge aracı bir notu algıladığında, PLC kayıttaki değişikliği fark eder ve PLC’deki mantık robotun parmağını harekete geçiren bir solenoid atar. Bir insan oyuncu tepki vereceğini gibi, robotun parmak sonra gitarda uygun bir not aşağı bastırır. Bu kurulum 9 ms işlem hızında sonuçlandı.

Tutarlı ve doğru bir işlem sağlamak için ekibin Roxanne’in gösteriler için sınıflardan spor salonlarına taşınacağı gibi çeşitli aydınlatma koşullarında oynamasını sağlamak ve aynı zamanda robotun video oyununu izleyen monitöre doğru yönlendirildiğini doğrulaması gerekiyordu. Bu sorunu, bir görüntünün mutlak veya göreceli pozisyonunu görüntüdeki ilk kenarını bularak kenar tabanlı bir görselleştirme aracı olan bir Bulma aracı kullanarak çözdüler.

Curtis, “Bir Bulma aracını seçtik ve odaklanmak için sabit bir nokta (PC ekranındaki yansıtıcı bant parçası olarak) verdik” dedi. “Bu, Edge araçlarının her bir notu geldiği gibi algılamak için doğru konumda olmasını sağlar ve uygulama ortamında biraz sapma ile sonuçlanabilecek hafif bir titreşime izin verir.

Roxanne, bu tekniği kullanarak, Orta modda zaman zaman % 100 kesinliğe sahipti ve Nikrin’in Minnesota West’teki görev süresi boyunca yüzde 98’lik bir kesinliğe sahipti. Gerekli olan robot parmaklarının artan mekanik gereklilikleri nedeniyle, Sert modda % 95’e kadar ve Uzman modda % 80’e kadar doğruluk sağlayabilir. Bugün, Roxanne halen mevcut ve gelecekteki Minnesota West mühendislik öğrencilerine ilgi duyuyor ve Nikrin hem başarı hissi hem de ağır bir minnettarlık dozu ile bakıyor.

“İlerleyen süreçte, kendi ürünleri ve müşterilerine Banner’in özveri ile etkilendim” diye de ekledi. “Bill ve ben de bazı şirketlerin önemsiz gelen bir okul projesi ile yardımcı olmak için yukarıda ve öteye gitti düşündük.”

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.