Oda termostatı, Örneğin; evde odadaki sıcaklık seviyesini kontrol etmemizi sağlayan pratik bir cihazdır. Piyasada görünüm, montaj yöntemi, sunulan işlevler ve tabii ki fiyat farklılıkları gibi birçok cihaz var. Ayrıca bir üretici içinde cihazların seçimi çok büyük dert olabiliyor. Peki en iyisini nasıl seçersiniz? Satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? En iyi oda termostatı nasıl seçilir?

Oda termostatı nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, oda termostatları, odalardaki sıcaklık seviyesini kontrol etmenizi sağlayan cihazlardır. Onlar sayesinde, hane halkı üyeleri veya diğer odaların kullanıcıları, evde kendileri için doğru sıcaklığı ayarlayabilirler. Bu nedenle oda termostatı, merkezi ısıtma tesisatını, kazanı veya fırını; kontrol etmek için kullanılır.

Oda termostatı kullanmanın avantajları

Oda termostatının ne için olduğunu zaten biliyoruz.Ama onu satın alıp evinize kurmaya değer mi?Evinizdeki sıcaklığı tercihlerinize göre tam olarak ayarlayabilmek ve ısıtma faturalarınızı düşürmek istiyorsanız,kesinlikle kurmanız gerekmektedir.

Oda termostatlarını kullanmanın en büyük faydaları şunlardır:

 • hane halkının daha fazla termal konforu,
 • düşük ısıtma faturaları

Evi tam olarak en iyi hissettiğimiz sıcaklıkta ayarlama kabiliyeti, hiç şüphesiz hanenin rahatlığı üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Evde çok sıcak veya soğuk olduğunda hiçbirimizin hoşlanmadığı net bir şekilde ortadadır. Çok yüksek veya düşük sıcaklık fonksiyonlarımızı olumsuz etkiler ve daha yavaş çalışırız.Isıtma cihazlarını ve sıcaklığı kontrol etme yeteneği,sorunu ortadan kaldırır. Bu sayede kendimizi rahat bir şekilde evimizde hissedeceğiz .

İkinci faktör, bu sebeple yapılabilecek tasarruflardır. Sıcaklık kontrolü imkanı sayesinde, ısıtılmış bir evde çok sıcak olacağı bir durumdan kaçınacağız. Bu durumda, ısıtma cihazlarının çalışmasının gereksinimlerimize uygun olmadığı ve gerçekten ihtiyaç duyduğumuzdan daha fazla ısı tahrip olduğu anlamına gelir. Gereksiz yere enerji kullanıyoruz ve bu nedenle gereksiz yere daha yüksek ısıtma faturaları ödüyoruz. Oda termostatı sayesinde sadece gerçekten ihtiyacımız olan enerjiyi ödeyeceğiz.

Hangi oda termostatını seçmeliyim?

En iyi oda termostatını seçmenin kriterlerinden biri, cihazı kontrol etmenin yoludur. Bu tür cihazlar olabilir:

 • ekran
 • düğme

En uygun çözüm dokunmatik ekrandır .Onlarla donatılmış cihazların topuzlu cihazlardan daha pahalı oldukları,ancak kullanım rahatlığının çok daha büyük olduğu doğrudur.

Oda termostatı takma yöntemi

Önemli bir kriter ayrıca cihazın montaj yöntemidir. Piyasada mevcut oda termostatları vardır:

 • telli
 • kablosuz

Bu bakımdan,daha uygun bir çözüm kablosuz termostattır, çünkü kabloların duvardan önce kurulmasını gerektirmez. Cihaz,çalışması için bir alıcı ve verici kullanır.

Piyasada bulunan oda termostatları da vardır:

 • duvar
 • ayakta

Finder firmasından geniş bir duvara monteli oda termostatı seçeneği mevcuttur.Bunların büyük avantajı, duvarın hemen hemen her yerine monte edilebiliyor olmalarıdır;böylece bunların kullanımı,örneğin koridorda veya oturma odasının girişinde,yani genellikle en uzun harcadığımız odaya mümkün olduğunca elverişlidir.

En iyi oda termostatı nasıl seçilir?

Oda termostatlarının çalışma sıcaklığı

Dikkat etmemiz gereken bir diğer parametre de,ayarlayabileceğimiz sıcaklık aralığıdır.Yukarıda belirtilen Finder odası termostatları + 5 ° C ile + 37 ° C arasındadır. Onlar sayesinde sadece daireyi ısıtmakla kalmaz aynı zamanda hava sıcaklığını da düşürürsünüz.

Bu bağlamda,termostatların olabileceğinden de söz etmek gerekir:

 • programlanabilir
 • programlanamaz

Bu ne anlama geliyor? Programlanabilir cihazlar, kesin olarak belirlenmiş herhangi bir sıcaklığı seçmenize izin verir. Programlanamadığında, sadece belirli bir sıcaklık aralığını ayarlayabilirsiniz.

Finder duvar termostatları – geniş bir seçenek yelpazesi

Bu tür ekipman satın alırken, üreticisine de dikkat etmek önemlidir. Sadece fiyat tarafından yönlendirilmemeli ve en ucuzu olacak çözüme karar vermeliyiz. Piyasada bulunan en iyi çözümlerden birinin Finder duvar termostatı olduğu görülüyor. Peki sebebi nedir? Çünkü bu durumda, para için çok makul bir değere sahibiz. Bunlar, aşağıdakiler gibi birçok ek seçeneğe sahip modern cihazlardır :

 • don koruması
 • pompa durdurma algılama işlevi

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriTermostat
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.