Trenler giderek modernleşiyor. Demiryolu endüstrisi, Nesnelerin İnterneti, Bulut Bilişim ve Büyük Veri analitiği konusunda giderek artan bir kucaklama yaşıyor. Nesnelerin İnterneti, demiryollarının sensör kullanmasını sağlar. Bulut bilgi işlem ve diğer teknolojiler birçok kaynaktan ve veri akışından bilgi toplamak için kullanılır. Verimliliği arttırmak ve operasyonların yönetimini geliştirmek için bu gelişmeleri kullanmak daha önemli hale geliyor. Gittikçe daha karmaşık sistemlere uyum sağlamak için daha fazla veri bağlantısı ekleniyor. Güvenli,  sağlam,güvenilir ve yerden tasarruf sağlayan konnektörler bu işlem için çok önemlidir.

Raylı sistemler için neden yer tasarrufu gereklidir? 

Bir tren işletmek için gereken artan veri hızları ve artan miktarlar tren sistemlerine daha fazla bağlantı yapılması gerektiği anlamına gelir. Operasyonel eklemeler Ethernet treni kontrolünü içerir. Demiryolu operatörleri müşteri deneyiminin iyileştirilmesine daha fazla önem verdiklerinden, dijital tabelalar zamanında ve hedeflenmiş mesajlar sunacaktır. Birçok tren Wi-Fi sunarken, mevcut bant genişliği müzik akışı veya video akışı ve büyük dosyaların indirilmesi için yeterli olmayabilir. Tren hizmeti operatörleri genişletilmiş internet ve diğer gelişmiş hizmetler sağlamaya çalıştıklarından ötürü bu hizmetleri sunmak için gereken bağlayıcıların sınırlı bir alanda barındırılması gerekecektir.

Mevcut dairesel konnektörlerin neden modası geçmiyor? 

Dairesel tasarımın dizilerde kullanılması panel alanı kaybına neden olur. Etrafındaki dairesel alan elle çiftleşme ve açma için elverişli değildir ve bu konnektörler yerleştirme veya çıkarma için özel araçların kullanılmasını gerektirebilir. Veriye olan ihtiyaç arttıkça ve yeni bağlantı noktaları sürekli olarak eklendikçe ,alan sınırlamaları daha da zorlaşmaktadır.

Dikdörtgen Konnektörler daha iyi çözümdür.

Dikdörtgen konnektörler, yerden tasarruf sağlayacak şekilde birbirleriyle aynı hizada monte edilebilir. Daha iyi görsel birleşme ve daha birçok avantaj sunar. Bu konnektörlerin temel bir özelliği, çoklu bağlantıları bir araya getirerek kullanıma hazır modülerliktir. Hibrit dairesel konnektörler mevcut olsa da dikdörtgen ve modüler tasarımla mümkün olan karışım ve eşleştirme bağlantılarını sunmazlar. Modülerlik, kullanıcı tarafından tasarlanan kişiselleştirmeye izin verirken, dairesel bir konnektörle üreticinin benzer bir amaç için özel olarak bir konnektör tasarlaması gerekecektir. Tipik olarak, bir karma dairesel konnektör sadece iki tip bağlantıya sahip olurken, modüler bir sistemin daha birçok özelliği olabilir.

Dikdörtgen bağlantıların sunduğu diğer avantajlar, kıvrım, lehim ve vida terminallerini kapsayan daha fazla sonlandırma seçeneğidir. Tek veya çift kollu gibi daha fazla kilitleme seçeneği mevcuttur. Tasarım ayrıca daha fazla kablolama esnekliği sağlar. Giriş üstten veya yandan çift veya açılı olabilir. Bu konnektörler yüzeye veya panele monte edilmiş olabilir ve kablo-kablo uyumluluğu sağlayabilir.
Elektriksel faydalar arasında korumalı toprak (PE) veya standart bir güvenlik özelliği olarak toprak bağlantısı bulunur. Tasarımcılar aynı tarafta erkek ve dişi kontakları karıştırabilir, tel göstergelerinin seçiminde esneklik sağlayarak kalkanların açılmasını sağlayabilirler.

Sonuç 

Dikdörtgen bağlantılar, demiryolu endüstrisinde yer, zaman ve para konusunda tasarruf sağlar. Teknoloji genişlemeye devam ettikçe, bu avantajlar tasarımcı ve mühendisler için daha da önem kazanıyor. HARTING, demiryolu bağlantılarında altın standarttır. Zamanında test edilmiş ve sağlam bağlayıcıları, lider tren üreticileri tarafından yıllardır güven vermektedir. HARTING, özellikle demiryolu koşulları için tasarlanmış konnektörlere sahiptir ve müşterilere güvenilir hizmet ve konforlu, davetkar bir sürüş sağlamak için ayrıntılı çözümler sunmaktadır.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriKonnektör
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.