Çeşitli performans sınıflarındaki elektrikli motorlar; akıllı telefonlar, internet ve elektrikli demiryolu taşımacılığı kadar modern toplumun bir parçasıdır. Motorlar birkaç watt’tan megawattlara kadar değişen performanslarda kullanılıyor. Bu motorlar için kontrol teknolojisi, sabit bir hızda çalıştıkları veya düşük güç tüketimi olduğu sürece oldukça basittir. Bu gibi durumlarda, geleneksel bir kontrol stratejisi yeterlidir. Bununla birlikte motorlar düzenli hız gerektirdiğinde veya yüksek bir güç tüketimi olduğunda işler daha karmaşık hale gelir.

IGBT yarı iletkenleri kullanılarak daha yüksek güç sınıflarında (trenlerde çekiş kontrolü, gemilerde tahrik motorları veya elektrikli otobüsler gibi birkaç yüz kW’lık) düzenlenmiş hızlar uygulanır.

Çok düşük bir kontrol gücü seviyesi kullanarak büyük bir yük değişimi olabilir. Yüksek yalıtım ve voltaj gereksinimleri nedeniyle IGBT’leri kontrol etmek için sinyaller plastik optik fiberler (POF) kullanılarak iletilir.
AOC‘da ayrı ayrı fiber optik sinyalleri elektrik sinyallerine dönüştürmek için alıcı vericileri de barındıran sağlam bir DIN muhafazasına yerleştirilmiştir. Bu gövde, sağlamlık ve EMC uyumluluğunu tanımlayan demiryolu ve endüstri için daha katı gereksinimleri karşılar. Kablolar düz veya açılı olarak yönlendirilebilir, çünkü fiberler için optimal bir yerleşik bükülme koruması ve gerilme azaltma mekanizması vardır.
Örnek olarak 16 bağlantı panosunu kullanarak, AOC %40 daha az yer kullanır ve güvenli bir bağlantı sağlamak için yalnızca bir fiş bağlamanız gerekir. Optik fiberler burada açılmaz ve karıştırılamaz. Bir kablonun arızalı olması durumunda, DIN muhafazası açılabilir ve arızalı kablo ayrı ayrı değiştirilebilir. Fiber optik için bağlantı arızalıysa, ucuz kablo grubunu kolayca değiştirebilirsiniz. Artık pahalı modülün tamamının karmaşık bir şekilde değiştirilmesine gerek yoktur. Eski çözümün aksine, AOC kartındaki optik bağlantılar yeniden lehimlenebilir, böylece otomatik bir iş akışı kullanarak bağlanabilirler. Bu inanılmaz bir şekilde müşteri için katma değer sağlar.
HARTINGin çözümü küçük, sağlam, güvenli, hızlı ve ucuz servistir. Genel olarak, müşteri yalnızca daha güvenilir değil aynı zamanda tüm hizmet ömrü boyunca önemli ölçüde daha ucuz olan bir çözüm alır. HARTING’in Aktif Optik kabloları ile beraber geleceğe hareket getiriyoruz.

Bir bakışta avantajlarınız:

  • Tek seferlik eklenti bağlantısı servis sırasında zaman kazandırır
  • Elektrik fişi – Optik iletim
  • Optimum bükülme koruması ve gerilme azaltma
  • Önceki çözüme göre %40 yer tasarrufu.
Optik fiberler için önceki sonlandırma tekniği oldukça fazla yer kaplıyordu ve servisi çok kolay değildi. Üç fazlı bir motorla yedekli bir tasarım sadece kontrol için altı bağlantı gerektiriyordu. Bunlardan biri bile başarısız olursa, kontrol modülünün tamamı değiştirilmeliydi. Bunu gerçekleştirmek için her bir fiber ayrı ayrı kesilmeli ve yeniden bağlanmalıydı. Bu senaryoda hasar ve yanlış fiber bağlantı riski oldukça yüksekti. HARTING şimdi POF iletim bağlantısının nasıl daha kompakt ve modüler bir şekilde yeniden tasarlanabileceğini gösteriyor. Buradaki öncelikler daha kolay kurulum, daha hızlı servis prosedürleri ve optik geçmeli bağlantıları gereksiz kılan Aktif Optik Kabloların (AOC) kullanılmasıdır.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

satis.destek@maxelendustri.com

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

muhasebe@maxelendustri.com

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

depo@maxelendustri.com

KategoriFiber
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.