WORLD-BEAM® QS30 Şeffaf Nesne Sensörünü piyasaya sundu ve zorlu uygulamaları çözmek için güvenilir net nesne tespiti sağladı. Clear Object Sensor, sensörün yarı saydam materyalleri görmesini sağlayan ve PET şişeleri ve cam kaplar dahil net hedeflerin güvenilir bir şekilde tespit edilmesini sağlayan gelişmiş bir optik tasarım kullanmaktadır. Ek olarak, optik tasarım, sensörün aynalar, polarize filmli LCD camlar ve yarı iletken gofretler gibi optik olarak tasarlanmış yüzeyleri tespit etmesini sağlayan, speküler yansımalar tarafından kandırılmasını önler.

Banner’ın Pazarlama Pazarlama Mühendisi Dennis Smith, “Net nesnelerin algılanması birçok gerçek dünya durumunda zorlu bir algılama zorluğudur” dedi. “Net Nesne Sensörünün optik tasarımı, yayılan ışığın reflektöre nasıl çarptığını kontrol eder ve yanlış ışık sinyallerinin fotodetektöre ulaşmasını önler. Sabit ve kontrollü optik yol, sensörün mikrokontrolörünün ışık seviyesindeki küçük değişiklikleri algılamasını sağlar, böylece ışık seviyesini değiştiren net nesneler bile sensörü hafifçe etkinleştirir. Çok hassas ve son derece güvenilir, net bir nesne dedektörüdür. ”

Net Nesne Sensörü, sensördeki basma düğmeyi kullanarak veya uzaktaki bir giriş hattı üzerinden kolayca yapılandırılabilir. Kullanıcı, algılamayı optimize etmek ve algılama kararlılığını en üst düzeye çıkarmak için üç anahtarlama eşiğinden birini (hedefin saydamlık düzeyine bağlı olarak açık, orta veya koyu) seçebilir. Sensör ayrıca, anahtarlama eşiğini gerçek zamanlı olarak sensörün ortamına uyarlayan otomatik bir telafi algoritmasına sahiptir. Sensör ve reflektördeki toz veya kontaminasyon nedeniyle küçük değişiklikler veya ortam sıcaklık değişimlerinden kaynaklanan küçük değişiklikler mikrodenetleyici tarafından filtrelenir. Bu özellikler uzun ve sorunsuz sensör çalışmasını sağlar.

Uygulamaları. WORLD-BEAM QS30 Şeffaf Nesne Sensörü, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda yüksek hassasiyetli net nesne algılama sunar:

 • Şişe sıkışma algılaması, şişe sayımı ve şişe aşağı algılaması
 • Gıda işleme ve paketleme makineleri
 • Cam levha veya net web tespiti
 • Yarı iletken gofret algılama

Şeffaf Nesne Sensörünün bu özellikleri, özellikle yukarıdaki uygulamalarda faydalı olmasını sağlar:

 • Yansıtıcı yüzeyler dahil, saydam, saydam veya opak hedeflerin güvenilir bir şekilde algılanması
 • Zorlu ortamlar için sağlam gövde; IP67 (NEMA 6), NEMA PW12’ye göre 1200 psi yıkama oranı
 • Otomatik dengeleme algoritması, sensör veya reflektördeki toz veya kirlenmeyi ve ortam sıcaklığı değişikliklerini dengeler
 • 0,5 milisaniyelik hızlı yanıtlama hızı ile 100 mm ila 2 m aralığı
 • Çalışma sırasında kolay yapılandırma ve durum takibi için okunması kolay çubuk grafik ekran
 • Tespit edilen hedefin türüne göre seçilebilir üç eşik
 • Basit hizalama için görünür kırmızı yayıcı ışın
 • Basmalı düğmeler veya uzak kablo ile kolay yapılandırma
 • Dünya çapında kompakt standart gövde, montaj çok yönlülüğü — 30 mm dişli namlu veya yana montaj
 • Güç ve çıkış durumu için parlak LED göstergeler
 • 10 – 30V dc çalışma

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.