Banner , sınırsız uygulamalarda neredeyse tüm Fortune 500 şirketlerinde kullanılan 12000’den fazla farklı sensör türü sunan etkileyici bir fotoelektrik sensör portföyüne sahiptir.

Fotoelektrik sensörler , bir ışık ışınının yansımasının tespiti etrafında dönen işlemleriyle mevcut en temel sensörlerden bazılarıdır. Işık huzmesindeki herhangi bir kesinti, belirli bir eylem, düzeltme veya önleyici madde ortaya çıkarmak için kullanılabilecek harici bir nesnenin varlığı anlamına gelir. Ek olarak, bu bir adım daha ileriye götürülebilir ve farklı ışık düzenlerini incelemek ve daha hedefli eylemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bazı yaygın fotoelektrik sensör türleri, bağımsız, uzun menzilli, reflektör, ağır hizmet tipi veya şirket içerir. Sensörler, malzeme taşımadan yiyecek ve içeceğe, tıbbi ve diğer birçok ürüne kadar hemen hemen her üretim alanında kullanılmaktadır.

Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…

Q4X Fotoelektrik Sensörler Serisi, bir cismin alt milimetre seviyelerinde varlığını veya yokluğunu tespit etmek için lazer kullanan çok amaçlı, sağlam bir üründür. Sensör birkaç zorlu hedefle çalışır, örneğin düzensiz, metalik, koyu renkli, yuvarlak ve net. Özellikleri şunlardır:

  • Kolay hizalama ve dakika nesnesi tespiti için küçük, görülebilir bir lazer spotuna sahip Class 1 lazer
  • PMMA akrilikten yapılmış lens merceği
  • Dar alanlarda montajı sağlayan kompakt gövde
  • IP67 , IP68 ve IP69K uyumlu modeller
  • Lazer girişi ve gelişmiş ölçümün daha fazla esneklikle yapılmasını sağlayan uzaktan giriş
  • Bir voltaj ve akım aralığındaki analog çıkışla birlikte yerinde, gerçek zamanlı geri bildirim için parlak LED çıkış göstergesi.

Zorluklar

Boyut algılama

Bir konveyör kayışı üzerindeki şeker çubuklarının veya benzer bir ürünün mevcudiyetinin, hatalı bir birimin zamanında gösterilebilmesi için izlenmesi gerekir. Ayrıca, üretim sürecinde tutarlılık sağlamak için şekilleri ve boyutları da kontrol edilmelidir. Konveyörün yüzüne bir Q4X sensörü takılabilir ve milimetre altı yükseklik değişimlerini tespit edebilirsiniz. Konveyöre belirli bir noktada dik olarak bir sensör çifti monte edilebilir ve çubuğun kalınlığını tespit edebilir. Bu kombinasyon sayesinde, hatalı bir çikolata durumunda hat yöneticisi uyarılabilir.

Dolum Seviyesi Tespiti

Şişedeki hapların dolum seviyesinin ölçümü, şişedeki doğru miktarları sağlamak için gereklidir. Hapların şekli, kenarları ve boşlukları nedeniyle zorluklarla karşılaşılmıştır. Tetikleme modunda bir Q4X analog sensörünün kullanılması, bir şişenin içeriğinin geçerken yüksekliğini ölçmek, ölçümlerin ortalamasını almak ve miktarın doğru olup olmadığını belirlemek için kullanılabilir.

Nesne Algılamayı Temizle

Bir şişenin şeklindeki, büyüklüğündeki, rengindeki ve malzemesindeki değişiklikler müşteriden memnuniyetsizliğe eğilimli olabilir. Şişelerin şeffaflığı nedeniyle kusurlu üniteyi tanımlamak zor olmuştur. Q4X bu soruna doğru bir çözüm sunar. İkili modda kullanıldığında, kararlı bir arka plan koşulunu tanımak için öğretilebilir; Ardından, ışık yoğunluğundaki herhangi bir değişikliği, arkaplan koşulundan şeffaflık ve renk kayması gibi zorluklara karşı bağışık hale getirecek şekilde algılar.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]