Pek çok sektörün üretim ve işleme sırasında birden fazla metal kullanması gerekir. Bununla birlikte, standart endüktif yakınlık sensörleriyle farklı metal türleri kullanıldığında komplikasyonlar ortaya çıkabilir . Bir metal daha az demirliyse (daha az manyetik), örneğin, daha büyük bir yakınlık sensörü kullanılması gerekebilir veya sensör tespit edilen nesneye daha yakın bir yere hareket ettirilebilir. Üretim, değerli zaman harcayarak yakınlık sensörünü değiştirmek ve hareket ettirmek için durmalıdır. Azaltma faktörü 1 (R1) endüktif sensörler bu sorunu ortadan kaldırır ve verimliliği arttırır. İşte uygulanabilecekleri birkaç yöntem:

1) Kaynak:

Elektrik kaynak işlemleri sırasında , yeni NRB8-18GM40-E2-IO-C-V1 gibi, Pepperl + Fuchs’tan IP68 korumalı kaynak bağışıklık R1 sensörleri uygulanabilir. Bu sensörler, kaynak işlemi sırasında üretilen elektromanyetik alanlara karşı bağışıklık kazanır, kaynak alanı ile sensör arasında parazit olmamasını sağlar.

2) Otomotiv Meclisi:

Araç yapımında çok sayıda metal kullanılıyor. R1 endüktif sensörlerde çalışma mesafeleri ve anahtarlama frekansları tüm metaller için aynı kalır. Bu, montajın sürekli çalışabileceği ve araç kapılarının veya kızaklarının pozisyonunun güvenilir şekilde algılanabileceği anlamına gelir.

3) Yiyecek ve İçecek Endüstrileri:

Tüm yiyecek ve içecek şirketlerinin günlük olarak yoğun yıkama yapmaları gerekir. FDA onaylı LCP plastikten yapılmış V4A paslanmaz çelik gövdeli R1 endüktif yakınlık sensörleri, güvenilir algılama sağlamak için yıkama alanlarında bulunan sert temizlik maddelerine, yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklara dayanır.

4) Taşıyıcı Sistemler:

R1 sensörleri çeşitli boyutlarda mevcut olduğundan, konveyör sistemleri altındaki veya yanlarındaki alanlara sığdırmak için kullanılabilirler. Sensörün çıkış darbesi uzatma özelliği, hızlı hareket eden hedeflerin kontrol sistemi tarafından tespit edilmesini sağlayabilir ve konveyör sistemlerinde seyahat eden parçaları tespit etmek için en uygun seçimdir.

5) Hata Düzeltme ve Parça Tespiti:

Tüm otomatik uygulamalarda, doğru makine sıralama döngüleri bir zorunluluktur. Bu, kesinti ve doğrulanmamış işlemlerin tamamlanmasını önlemek için gereklidir. R1 sensörleri, sensör işlem verilerinin IO-Link ağı üzerinden zamanında iletişimini sağlayabilir ve böylece genel ekipman performansının sağlanmasına yardımcı olur.

Talepleriniz için mail adresimize mail atabilirsiniz.

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

KategoriPepperl+Fuchs
Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.