Akıllı bir makine tasarlamak, PLC ve İnvertörden düğmelere ve arayüz tiplerine kadar birçok seçenek yapmak anlamına gelir. Bir makine üreticisi, müşterileri için en iyi makineyi oluşturmak için birçok unsuru göz önünde bulundurmalıdır. Bu yazıda, bu unsurların bazılarına ve OEM‘lere sunulan çeşitli seçeneklere göz atacağız.

Temelleri düzeltin

Ayarları bir makineye koymak için en iyi yeri belirlemek söz konusu olduğunda, bu bariz bir durum değil. Makine fonksiyonuna ve operatör gereksinimlerine bağlı olarak, konfigürasyonlar (ve basit bir arayüz), her biri kendi avantajları ve dezavantajları olan birçok şekilde olabilir ve farklı konumlara yerleştirilebilir.

Örnek senaryoya bir göz atalım: John, unlu makineler üreten bir makine üreticisidir. Hamur karıştırıcı, ekmekler için doğru kıvamları sağlamak üzere farklı hızlarda çalışabilir ve fırının her özel ekmek tipi için sıcaklık ve pişirme süresine uyum sağlaması gerekir. John’un bir makine tasarlaması gerekiyor, böylece fırıncı bu değişkenleri verimli ve basit bir şekilde kontrol edebiliyor. Emrindeki çözümler nelerdir ve kararınızı hangi kriterlere dayandırmalı?

Dört seçenekte kriterler

Çözüm 1: Panellerin içinde – inverterler, zamanlayıcılar ve röleler.

Çözüm 1 Artıları: Yalnızca eğitimli bakım mühendisleri erişebilir, bu nedenle parametrelerin yanlışlıkla değiştirilmesinde sorun yoktur.

Çözüm 1 Eksileri: Operatörünüz yalnızca parametreyi değiştiremez, bu nedenle esnekliği azalır.

Çözüm 2: Panel kapısında – HMI

Çözüm 2 Artıları: Tüm ayarlar operatörler tarafından erişilebilen bir ekranda; Esneklikten daha önemli hatalardan kaçınıyorsanız ekranı bir şifre ile koruyabilirsiniz.

Çözüm 2 Eksileri: Bir HMI’nin (ve programlama mühendisinin) fiyatı basit bir makine için bazen çok yüksek.

Çözüm 3: Panel kapısında – zamanlayıcılar ve özel sürücü arayüzleri

Çözüm 3 Artıları: Operatörler tarafından erişilebilen yapılandırmalar; bir HMI‘den daha ucuz; doğrudan sürücüye erişmeyen daha basit ürünlere kıyasla daha fazla yapılandırma.

Çözüm 3 Eksileri: Makine farklı yapılandırmalar gerektiriyorsa, çoklu arayüzler gerekir; kare kesimler, lazer kesim kullanmayan OEM’ler ve panel üreticileri için pahalıdır.

Çözüm 4: Panel kapısında – basit zamanlayıcılar ve potansiyometre

Çözüm 4 Artıları: Operatörler tarafından erişilebilen yapılandırmalar; düşük maliyetli, standart 22 mm çaplı bir düğmeye basmak için en basit ve en ucuz çözüm, aynı düğme için olduğu gibi.

Çözüm 4 Eksileri: Makine çoklu yapılandırmalara ihtiyaç duyuyorsa çoklu arayüzler gerekir; sadece en basit fonksiyonlar mevcuttur.

John, ana müşterilerine danıştıktan sonra, nihayet 4 numaralı çözümü panel kapısında yuvarlak bir zamanlayıcı ile kullanmaya karar verdi. Onun yerine olsan sen ne yapardın?

Neler Yapıyoruz ?

Satın Alma Anlaşması

Bir yıl içerisinde almayı düşündüğünüz yada alımı kesin olan ürünler için tarafınıza kuru sabitleyerek fiyat teklifi göndermekteyiz. Bu süreç içerisinde talebinizde bulunan tüm ürünleri İstanbulda bulunan depomuza stok almaktayız.

Bu sebeple son zamanlarda sık yaşanan kur dalgalanmalarından ve fiyat değişikliliğinden kesinlikle etkilenmiyorsunuz.

Dünyanın Her Yerine Sevkiyat

Proje kapsamında istanbul çıkışlı talep ettiğiniz herhangi bir lokasyona ürün sevkiyatımız mevcuttur. Aynı sistem içerisinde farklı ülkelerden mevcut deponuza ürün teslimatlarıda gerçekleştirmekteyiz.

Gümrükleme maliyetleri ülke bazlı değişiklik göstermektedir.

Proje Fiyatları

Yıllık ve aylık toplu alımlarınızda ekstra tarafınıza sağlayacağımız fırsatlar arasında proje fiyatlarımızda vardır. Rekabetçi fiyatlarımızdan faydalanmak için satın alırken kazanabileceğiniz bir sisteme dahil olabilirsiniz.

Sizin İçin Üretiyoruz

Elektronik kart tasarımlarınızı uluslar arası standartlara sahip üretim tesisimizde üretip kapınıza kadar teslim etmekteyiz. Elektrik – Elektronik komponentleri aynı ölçüde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Fırsatları Keşfet

İhtiyaçlarınız karşılığında her marka ürünü sizler için araştırıp en doğru fiyat teklifini tarafınıza gönderiyoruz.

Maxel’in fırsatlarını kaçırmamak için lütfen e- bültenimize mail adresinizi kaydedin.

Şimdi Kaydol

Satış Destek

Satış öncesi veya sonrası için sorularınızı direk bizlere iletebilirsiniz

[email protected]

Finans

Ödeme şartları ve muhasebesel konular için;

[email protected]

Sevkiyat

Kargo ve sevkiyat konuları için soru ve görüşleriniz için;

[email protected]

Bir yorum yaz:

You must be logged in to post a comment.